przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sprzedawała papierosy nieletnim – zapłaci 2 tys. zł grzywny

Październik 20, 2011 4:41 PM
Nawet 2 tysiące złotych grzywny grozi 42-letniej kobiecie, która w kiosku nieletnim osobom sprzedawała papierosy na “sztuki”. Nieodpowiedzialna sprzedawczyni wpadła, podczas sprzedaży papierosów trzem chłopcom w wieku 14,16, i 17 lat. Za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem.

Tarnobrzescy Policjanci wyjaśniają okoliczności sprzedaży papierosów osobom nieletnim w jednym z tarnobrzeskich kiosków “Ruchu”. Kilka dni temu wczesnym rankiem, funkcjonariusze prowadząc obserwację, jednego z punktu, zauważyli jak sprzedawczyni podała do sprzedaży osobom nieletnim, papierosy.

Funkcjonariusze podjęli natychmiastową interwencję. Wylegitymowali chłopców. Okazało się, że są to uczniowie pobliskich szkół w wieku 14,16, i 17 lat. Wszyscy trzej nieletni posiadali przy sobie zakupione na sztuki, papierosy. Jak przyznali policjantom nie był to ich pierwszy zakup w tym kiosku.

Funkcjonariusze wylegitymowali sprzedawczynię. Okazała się nią 42- letnia mieszkanka Tarnobrzega. Stróże prawa zabezpieczyli otworzone paczki papierosów, z których kobieta sprzedawała papierosy na sztuki czerpiąc nie małe zyski. W tej sprawie kobieta złoży wyjaśnienia. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Zgodnie z przepisami, zabrania się sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18. W miejscu sprzedaży wyrobów tytoniowych umieszcza się widoczną i czytelną informację o treści: „Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 (art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych


źródło: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>