przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

28.10 (piątek) Koncert z cyklu “Tarnobrzescy artyści wracają do domu” w TDK, godz. 18

Październik 21, 2011 1:23 PM
Koncert Bożeny Mazur I Los Agentos będzie promował najnowszą płytę Los Agentos” „Poza horyzont”. Koncert będzie pierwszym z cyklu „Tarnobrzescy artyści wracają do domu”. Pod hasłem tym będą prezentowani  artyści mających swoje korzenie w Tarnobrzegu, a obecnie realizujący artystyczne pasje w różnych dziedzinach sztuki. Cena biletu- 5 zł.

Mu­zyka zawarta na najnowszym albumie Los Agentos czerpie z jazzu, bluesa, rocka, neopsychodelii, flamenco, etno zahaczającego o tradycje afrykańską.

Zespół wystąpi w składzie: Bożena Mazur- wokal, Robert Lenert- harmonijki, Staszek Grela- gitary, Andrzej Serafin- wibrafon, syntezatory Nord, cajon i inne. Gościnnie wystąpią: Władek Wiater- saksofony oraz chórek w składzie: Marta Lis, Ewelina Krukurka i Agnieszka Serwan.

BOŻENA MAZUR – ur. 2 maja 1989 w Tarnobrzegu- wokalistka, autorka tek­stów, pasjonatka background vocal. Absolwentka Państwowej Szkoły Mu­zycznej I stopnia w klasie fortepianu. Od 5 roku życia przez 13 lat uczęszcza­ła do Studia Piosenki działającego przy Tarnobrzeskim Domu Kultury w Tar­nobrzegu prowadzonego przez Annę Pintal i Mariana Zycha.

Kolejne 2 lata swojej edukacji spędziła w Sandomierskim Studiu Piosenki w Sandomierzu prowadzonym przez Marka Sochackiego. Następnie odnalazła pomocną dłoń Janusza Szroma, podczas warsztatów jazzowych w Puławach.

Była wo­kalistką formacji bluesowo- rockowej Uszy Duszy oraz zespołu Hokus (projekt Tribute to Nalepa). Obecnie uczy się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie w klasie wokalistyki u Aliny Radziwanowskiej a w tym roku rozpoczęła również naukę na Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wokalistyki jazzowej.

Od 3 lat prowadzi Studio Wokalne Nowe Brzmienie w Baranowie Sandomierskim a w między czasie pracowała rów­nież w Centrum Sztuki Wokalne w Rzeszowie. Ma także własną działalność pod nazwą Warsztat Wokalny Nowe Brzmienie. Prowadzi liczne warsztaty i bierze aktywny udział w animacji kultury. Obecnie z zespołem Los Agentos (z którym na stałe koncertuje) wydała drugą oficjalną płytę, która tak jak pierw­sza trafiła do światowej dystrybucji.

DYSKOGRAFIA: Utwory solowe- płyta fe­stiwalowa “Wygraj Sukces” – edycja 2,3,4,10,11,12,13,14,15 Los Agentos – “Afrykański śnieg” (2009), “Poza horyzont” (2011), Hokus – “Tribute to Nale­pa” (2009).

info: Piotr Duma/TDK

video: YV2700

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>