przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ustawowo do 30 dni, w praktyce ponad dwa miesiące – tyle czasu tarnobrzeżanin oczekiwał na odpowiedź z UM (video)

Październik 28, 2011 11:20 PM
16 sierpnia mieszkaniec tarnobrzeskiego osiedla Mokrzyszów złożył w Urzędzie Miasta pismo z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu. Odpowiedź przyszła po ponad dwóch miesiącach, notabene kilka dni po naszej interwencji w tej sprawie. – Rzeczywiście, w przypadku pisma tego Pana nie dotrzymaliśmy ustawowych terminów, za co przepraszamy – odpowiedział portalowi NadWisłą24.pl dyrektor kancelarii prezydenta Wojciech Malicki.

Sprawa poruszana przez tarnobrzeżanina dotyczy niedrożnych rowów na jednej z ulic w Mokrzyszowie. Niedrożność rowów powoduje rokroczne zalewanie ulicy i posesji pana Nowaka. Mieszkaniec Mokrzyszowa pisze :

- ” Zawsze po większym deszczu woda wylewa się z rowów melioracyjnych na ulicę i okoliczne posesje. Powodem nie jest ilość opadu ale to, że np. w jednym mostku jest za mała średnica rury przepustowej inny zaś mostek jest zasypany. Osobiście wielokrotnie próbowałem porozumieć się z sąsiadami odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy. Niedrożne rowy są usytuowane na ich posesjach a mostki są pobudowane niezgodnie z przepisami. Niestety sąsiedzi (…) twierdzą, że oni nie widzą problemu bo go nie mają (…). Czują się całkowicie bezkarni. Sprawa jest dobrze znana Przewodniczącemu Rady Osiedla oraz strażakom – to fragment pisma mieszkańca Mokrzyszowa.

W odpowiedzi na nasze pytanie, dlaczego poszkodowany czeka ponad dwa miesiące na odpowiedź dyrektor Malicki dodaje:

- Na swoje usprawiedliwienie możemy dodać, że po ubiegłorocznych powodziach i lipcowych nawałnicach –  UM został wręcz zasypany pismami tarnobrzeżan –  dotyczącymi  niedrożnych przepustów i  kanałów  melioracyjnych. Każde takie zgłoszenie wymagało wyjazdu pracowników UM w teren i dokonania oględzin tychże kanałów. Przerastało to chwilami nasze możliwości kadrowe – stąd opóźnienia w odpowiedzi na pisma – odpowiada Dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Podczas środowej konferencji prasowej zapytaliśmy prezydenta Mastalerza, dlaczego Urząd nie odpowiedział na pismo pana Nowaka.

- Ja mogę tylko powiedzieć, że sprawdzę dlaczego nie została udzielona odpowiedź – zapewnił prezydent.

Odpowiedź tarnobrzeskiego magistratu przyszła dwa dni temu.

Zobacz zapis video odpowiedzi prezydenta Mastalerza.

Nazwisko mieszkańca Mokrzyszowa zostało zmienione.

video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>