Siarka pomimo przegranej z Avią pozostaje liderem

Piłkarze KS Siarki Tarnobrzeg przegrali w Świdniku z miejscową Avią 2:1 (1:1) w meczu 13 kolejki III ligowych rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej. Była to pierwsza w tym sezonie, przegrana tarnobrzeskich piłkarzy na boisku rywali. Spotkanie rozegrane zostało w sobotę 29 października.

Pomimo przegranego meczu piłkarze Siarki utrzymali pozycję lidera III ligowych rozgrywek.  Tarnobrzeżanie prowadzą w rozgrywkach z dorobkiem 23 punktów. W czubie tabeli jest bardzo ciasno, na drugim miejscu z dorobkiem 22 punktów plasuje się zespół z Kraśnika, który w ostatniej kolejce pokonał trzecie w tabeli Karpaty Krosno (22 pkt.)  2:1.  Na czwartym miejscu plasuje się Podlasie Biała Podlaska 21 pkt., na piątym Avia z identycznym dorobkiem.

Na znaczną poprawę lokaty  na koniec rundy mają szansę zespoły: Orlęta Radzyń Podlaski – 6 msc. 20 pkt, Partyzant Targowiska – 7 msc. 20 pkt, Chełmianka Chełm – 8 msc. 19 pkt, Unia Nowa Sarzyna – 9 msc, – 18 pkt, Strumyk Malawa – 10 msc. 18 pkt.

Mecz w Świdniku był dosyć wyrównany i prowadzony w szybkim tempie. Już na początku spotkania świdniczanie mogli objąć prowadzenie ale w sytuacji sam na sam z Łukaszem Ćwiczakiem zabrakło zimnej krwi.

Pierwszą bramkę zdobyli tarnobrzescy piłkarze. W 41 minucie po stałym fragmencie gry bramkę zdobył Bartosz Madeja. Żółto-niebiescy odpowiedzieli bardzo szybko bo już w 43 minucie kiedy to wyrównania doprowadził Konrad Tarkowski. Decydujący cios piłkarze Avii zadali w 54 minucie spotkania po bramce Michała Sadło.

W przedostatnim meczu rundy jesiennej podopieczni trenera Adama Mażysza zmierzą się na własnym stadionie z zespołem Polonii Przemyśl. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 5 listopada o godz. 11.

Avia Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 2:1 (1:1)

Siarka: Ćwiczak – Beszczyński, Jakubiec, Bażant (81 Lipiec), Łukawski (81 Łuczakowski), Madeja (81 Rożek), Hynowski, Kuranty, Szczepański, Wolan, Stolpa

Avia: Gieresz – Bednarek, Grzegorczyk, Maciejewski, Kubiak – Sadło (75 Wróbel), Jeleniewski, Iracki (85 Paluszek), Pranagal, Tarkowski (70 Rusiecki) – Kucharzewski (88 Skorupski)

Bramki: Bartosz Madeja ’41 – Konrad Tarkowski ’43, Michał Sadło 54′

Żółte kartki: Gieresz, Kubiak, Jeleniewski, Tarkowski, Skorupski, Stolpa, Rożek