Szczęśliwe zwycięstwo Siarki nad Polonią (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg zwyciężyli 2:1 (2:0) nad Polonią Przemyśl w meczu 14 kolejki III ligowych rozgrywek grupy lubelsko – podkarpackiej. Spotkanie rozegrane zostało w sobotę 5 listopada w Tarnobrzegu.

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Adama Mażysza, choć rozpoczęty dobrze, z upływem minut tracił na walorach sportowego widowiska. Bramki dla Siarki padły szybko, w 16 min. po dośrodkowaniu Bażanta, Beszczyński umieścił głową piłkę w siatce. 7 minut później drugą bramkę zdobył Stolpa.

Dwubramkowe prowadzenie Siarkowców nie wpłynęło korzystnie na jakość ich gry, która momentami przeradzała się w bezcelową kopaninę. Tę sytuację wykorzystali tuż po przerwie goście, którzy konsekwentnie, długimi podaniami, niekoniecznie właściwie zaadresowanymi, starali się przerzucić piłkę na połowę Siarkowców. W 49 min. po błędzie Kurantego, który dość nonszalancko zagrał piłkę do Madeji, Wanat przejął futbolówkę i pokonał naszego golkipera w sytuacji „sam na sam”.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć mogło być różnie, ponieważ piłkarze Siarki nie poszli za ciosem, chcąc „dowieźć” korzystny wynik do końca meczu. Na szczęście trzy punkty i fotel lidera zostały w Tarnobrzegu.

Ostatnie spotkanie w tym sezonie Siarkowcy rozegrają w niedzielę 13 listopada w Kraśniku, z miejscową Stalą.

Siarka Tarnobrzeg – Polonia Przemyśl 2:1 (2:0)

Bramki: 16 min. Beszczyński, 23 min.Stolpa – 49 min. Wanat