Mokrzyszów zgasił Iskrę (fotoreportaż oraz video HD)

W derbowym pojedynku zespół OKS Mokrzyszów pokonał 5:0 (0:0) Iskrę Sobów. Mecz 14 kolejki rozgrywek w klasie okręgowej odbył się w niedzielę 6 listopada w Mokrzyszowie.

W pierwszej połowie spotkania Iskra stawiała dzielnie opór drużynie gospodarzy, którzy nie mogli sobie poradzić z linią defensywną Sobowian. Tym większe słowa pochwały należą się piłkarzom Iskry, którzy od 20 min., po czerwonej kartce dla jednego z zawodników grali w osłabionym składzie, co nie przeszkadzało im w konstruowaniu kontrataków.

Strzelecką niemoc Mokrzyszowianie przełamali w drugiej połowie, „fundując” rywalom aż cztery bramki. Festiwal strzelecki piłkarze OKS rozpoczęli w 50 min., w 3 min. po samobójczym golu Iskry.

Bramki: sam. 47′, M.Paruch 50′, K.Guściora 65′, K.Haliniak 68′, A.Rodzeń 88′

Po 14 kolejkach zespół z Mokrzyszowa z dorobkiem 34 punktów jest wiceliderem tabeli, mająca na swym koncie zaledwie 4 punkty Iskra zajmuje zaś przedostatnią lokatę. Liderem pozostaje drużyna Olimpii Pysznica, do której OKS traci zaledwie jedno oczko.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej zespół OKS Mokrzyszów zagra we Wrzawach z miejscowym Sanem, Iskra zaś podejmie na boisku na Zwierzyńcu drużynę Tłoki Gorzyce.

OKS Mokrzyszów – Iskra Sobów 5:0 (0:0)