Słowacja – Polska 0:5 – kolejna wygrana walka Mateusza Strojka w gali MMA

Team reprezentujący barwy Polski z tarnobrzeżaninem Mateuszem Strojkiem w składzie pokonał zespół ze Słowacji 5:0 w gali MMA. To nie jedyny sukces młodego zawodnika, w październiku wywalczył on bowiem tytuł Wicemistrza Polski Południowej.

Na słowackich zawodach, które odbyły się w ubiegłą sobotę, w skład polskiego teamu weszło 3 zawodników reprezentujących rzeszowski klub „Spartakus” oraz po jednym z Łęcznej i Łodzi.

Mateusz Strojek nie miał łatwego zadania, gdyż walczył z doświadczonym przeciwnikiem. – To była ciężka walka, przeciwnik miał osiem stoczonych walk, choć z bilansem 2 zwycięstwa i 6 porażek – powiedział w rozmowie z portalem NW24.

Dla 20 letniego tarnobrzeżanina były to czwarte zawody z cyklu MMA. Wcześniej startował dwukrotnie w zawodach Amatorskiej Ligi MMA (marzec i czerwiec), podczas czerwcowych zawodów zajął drugie miejsce.

W rozegranych w październiku Mistrzostwach Polski Południowej Mateusz walczył w kategorii do 87 kg i zajął drugie miejsce, dzięki czemu uzyskał kwalifikacje do Mistrzostw Polski, które odbędą się w połowie grudnia br.