Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Listopad 11, 2011 3:17 PM
Zespół Siarki Jezioro Tarnobrzeg wygrał 89:81 z AZS Politechniką Warszawską w meczu 10 kolejki rozgrywek Tauron Basket Ligi. Słabą grę tarnobrzeskich koszykarzy, szczególnie w pierwszej połowie meczu trener Szczubiał podsumował słowami: Zrobiliśmy 20 strat i nie trafiliśmy 11 rzutów wolnych a mimo to wygrywamy mecz.(…) W zawodowej lidze nie można popełniać tylu strat.

W konfrontacji najmłodszych zespołów występujących w tegorocznych rozgrywkach Tauron Basket Ligi lepszą okazała się drużyna z Tarnobrzega, choć z przebiegu spotkania, szczególnie pierwszych minut meczu nic na to nie wskazywało. Czwartkową potyczkę lepiej rozpoczęli goście, którzy w drugiej kwarcie osiągnęli wysokie, 15. punktowe prowadzenie 36:21. Duża w tym zasługa gospodarzy, słabo punktujących i nie radzących sobie w obronie, do czego już zresztą zdążyli przyzwyczaić swoich kibiców.

Na cztery minuty przed końcem sygnał do odrabiania strat dał Barycz, który w przeciągu 120 sekund trafił dwukrotnie zza lini 6.75. Celne dwójki dołożyli Corbett i Tiller zmniejszając stratę przed drugą odsłoną meczu do zaledwie 5 punktów (36:41).

- Przełomowym momentem meczu były dwie trójki Barycza w pierwszej połowie i Corbetta w trzeciej – komentował po meczu trener gości Mladen Starcević.

Druga połowa meczu była już zdecydowanie lepszym widowiskiem w wykonaniu tarnobrzeskich jeziorowców. Świetną część tych zawodów rozegrał Corbett, trafiając kilkakrotnie rzuty z dystansu. Dzięki lepszej grze w ofensywie Siarkowcy w przeciągu kilku minut odrobili straty i wyszli na 10 punktowe prowadzenie 56:46. Duża w tym zasługa również Karnowskiego, który rozegrał niezłe spotkanie zdobywając w całym meczu 17 punktów.

Przewaga gospodarzy nie trwała jednak długo, w szeregach gości trafiali głównie Ponitka, Karwowski i Pamuła, w konsekwencji na 8 min. przed końcem spotkania na tablicy pokazał się wynik 65:64. Ostra walka trwała do końca meczu, lecz to warszawscy koszykarze popełnili więcej błędów w końcówce, dzięki czemu podopieczni Dariusza Szczubiała odnieśli 3 zwycięstwo w sezonie.

- W moim odczuciu zabrakło nam koncentracji.(…) Zagraliśmy słabo w drugiej połowie. Zabrakło też skuteczności – powiedział po meczu Marcin Kolowca.

- Myślałem, że to spotkanie będzie wyglądało całkiem inaczej. Nie było dobrze, ale chwała że wygraliśmy. Chwała Corbettowi, że przełamał strach w drugiej połowie w rzucaniu za trzy punkty – dodał trener Szczubiał.

Kolejne spotkanie koszykarze Siarki rozegrają w najbliższą niedzielę w Łodzi z miejscowym ŁKS.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – AZS Politechnika Warszawa 89:83 (12:19, 24:22, 27:16, 26:26)

Siarka: Corbett 24 (5×3), Karnowski 17, Tiller 13 (1×3), Miller 10, Piechowicz 12, Barycz 11 (2×3), Doaks 2, Rabka 0, Wyka 0

AZS: Ponitka 22, Karwowski 13 (1×3), Kolowca 10, Mokros 9, Pamuła 8 (2×3), Michalak 7 (1×3), Wilczek 6, Pełka 5, Popiołek 3

4 Responses to Siarka wygrywa z Politechniką. Trener Szczubiał: W zawodowej lidze nie można popełniać aż tylu strat (fotoreportaż oraz video HD)

1. GPS Odpowiedz

11 listopada 2011 at 19:05

Wygraliśmy tylko dlatego, że jakimś cudem Politechnika zrobiła więcej błędów niż my. Nie dziwię się trenejrosowi wqrwienia na zawodników, Jezioro nic nie pokazało, może na treningach jest lepiej ale gra w TBL to nie treningi. W sporcie cuda się zdarzają i mam nadzieję, że z Łodzi wrócą nasi w dobrych nastrojach…

2. kibic_ Odpowiedz

11 listopada 2011 at 19:50

W Łodzi będzie na pewno ciężko, ale ŁKS jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Oby tylko naszych zawodników nie przestraszyła ta kilku tysięczna publiczność i sama Atlas Arena.

3. Gość Odpowiedz

11 listopada 2011 at 21:28

SOBOTA godz. 16.45 – Mecz ligowy SIATKÓWKI KOBIET Anser-Siarka Tarnobrzeg vs. AGH Galeco Kraków – WSTĘP BEZPŁATNY – Hala Sportowa „OSiR” – ZAPRASZAMY

4. Marek Odpowiedz

12 listopada 2011 at 00:35

Spokojnie Jezioro wygra w Łodzi, ŁKS jest słabiutki, w zasięgu to za mało powiedziane. Dało się zauważyć bardziej zespołową grę naszych ale wolałem jak Siarka miała więcej indywidualnych wejść, widowisko pięknieje a dwóch naszych rzucało ok 50 pkt w tym momencie przebojowości Millera brak :(