Po ciężkim boju tarnobrzeskie siatkarki pokonują rywalki z Krakowa (fotoreportaż oraz video HD)

Pięciu setów potrzebowały siatkarki tarnobrzeskiej Siarki do pokonania wyżej notowanej drużyny Wisły Kraków. Mecz 10 kolejki II ligowych rozgrywek odbył się w sobotę 12 listopada w tarnobrzeskiej hali OSiR.

Początek meczu toczył się pod wyraźne dyktando gospodyń, pierwsze dwa sety podopieczne trenera Dróbkowskiego wygrały ze znaczną przewagą niestety, kolejne dwa padły łupem rywalek z Krakowa. Szczególnie w czwartym secie tarnobrzeskie siatkarki oddały zupełnie pole Krakowiankom, przegrywając go do 11.

Na szczęście w tym meczu nie sprawdziło się siatkarskie przysłowie: „Kto wygrywa trzeci set, ten wygrywa cały mecz” i w tie-breaku rozegranym „na przewagi” do 22 punktów, to siatkarki Siarki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 5 spotkanie w tym sezonie.

Po 10 kolejkach tarnobrzeżanki z dorobkiem 13 punktów zajmują 6 lokatę. Prowadzi niepokonana Szóstka Biłgoraj – 30 punktów.

Kolejne spotkanie siatkarki Anser Siarki Tarnobrzeg rozegrają w najbliższą sobotę 19 listopada w Tomaszowie Lubelskim.

KS TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg – AGH Galeco Wisła Kraków 3:2 (25:18, 25:19, 25:27, 11:25, 22:20)

foto&video: Agnieszka Nycz