przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Odnowione ulice Borek, Sosnowa, Niepodległości i 1 Maja

Listopad 16, 2011 12:57 PM
Blisko cztery miliony złotych kosztowała gruntowna modernizacja tarnobrzeskich ulic Borek, Sosnowa, Niepodległości i 1 Maja. Kilkanaście dni temu wykonawcy zakończyli ostatnie prace.

1 181 758,24 zł kosztował gruntowny remont ulicy Borek i Sosnowej. Wykonawcą prac była firma STRABAG Sp. z o.o. Pruszków z siedzibą oddziału w Rzeszowie. Prace trwały do końca października br. Przebudowa ulicy Sosnowej i ul. Borek na Os. Wielopole obejmowała odcinek od skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Por. J. Sarny w Tarnobrzegu.

W ramach zaplanowanych prac wykonano z kostki brukowej betonowej nową nawierzchnię ulicy, a także chodniki i zjazdy. Zakres prac objął także oznakowanie pionowe, małą architekturę i przydrożną zieleń. Wykonawca uregulował także wysokość istniejących ogrodzeń. Inwestycja objęła także budowę kanalizacji deszczowej ze studniami i kratami ściekowymi, a także przebudowę oświetlenia uliczne.

Kilkanaście dni temu zakończyły się także prace przy modernizacji ul. Niepodległości i 1 Maja. Koszt tej inwestycji, to 2 765 308,04 zł. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM-PIASECZNO” z Łoniowa. Przebudowa ulicy Niepodległości i 1 Maja objęła odcinek od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Sokolą. Na całej długości ulicy wykonano nową nawierzchnię z betonu asfaltowego. Chodniki, zjazdy i parkingi ułożono z kostki betonowej.

Wykonano oczywiście oznakowanie pionowe i poziome jezdni. Zadbano także o małą architekturę i przydrożną zieleń. W ramach zaplanowanych prac przebudowano także kraty ściekowe i uregulowano urządzenia podziemne na kanalizacji deszczowej. Prace objęły także przebudowę wodociągu i usunięcie kolizji z kanałem c.o.. Zostało także przebudowane oświetlenie uliczne.

Na tę inwestycję miasto otrzymało ponad 2 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013, oś priorytetowa nr 2 Infrastruktura techniczna, Działanie 2.1 – Infrastruktura komunikacyjna, schemat B – drogi powiatowe.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

One Response to Odnowione ulice Borek, Sosnowa, Niepodległości i 1 Maja

  1. oko Odpowiedz

    16 listopada 2011 at 13:05

    Czy chodnik przy Sanepidzie i “okrąglaku” załapał się na inwestycję???
    Pytanko, co to “mała architektura”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>