Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

“Polski obóz koncentracyjny” czy “Niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady”? – podpisz petycję

Listopad 18, 2011 12:41 PM
Jeżeli sześć milionów obywateli Polski mogło oddać swoje życie podczas drugiej wojny światowej, to myślę, ze milion Polaków może teraz złożyć swoje podpisy, aby ich w ten sposób uhonorować – podkreśla w rozmowie Alex Storożynski, prezes Fundacji Kościuszkowskiej i znany amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia, który jest pomysłodawcą petycji.

Celem inicjatywy jest doprowadzenie do tego, by największe amerykańskie redakcje – takie jak “New YorkTimes”, “Wall Street Journal”, “Washington Post” czy Associated Press – wprowadziły do tzw. Stylebookow (dziennikarskich podręczników, które określają jak należy i jak nie należy pisać zapis o tym, że nie wolno używać terminu “polski obóz koncentracyjny”. Zamiast tego powinno się używać oficjalnie zaakceptowanej przez UNESCO nazwy obozu Auschwitz-Birkenau, a wiec “niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady”. Czy Polakom uda się zebrać milion podpisów przeciw “polskim obozom”?

Link do strony z petycją:

www.thekf.org/events/news/petition

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>