Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeżanin Kamil Zieliński pierwszy na Mistrzostwach w Ratownictwie Wodnym

Listopad 22, 2011 9:21 PM
IX Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Ratownictwie Wodnym obyły się w niedzielę 20 listopada w Rzeszowie. W konkurencji indywidualnej triumfował wychowanek klubu UKS Delfin Tarnobrzeg Kamil Zieliński.

Konkurencję indywidualną obejmował wyścig kombinowany na dystansie 100 metrów: po starcie z wody płytkiej przepłynięcie pod lustrem wody dystansu 25 m, przepłynięcie stylem dowolnym dystansu 50 m, oraz wyłowienie manekina z głębokości 4 m i holowanie go na dystansie 25 m.

Kamil Zieliński był na tym dystansie bezkonkurencyjny, zwyciężył z czasem 1:17,76. Drugi Jakub Babiarz z Sanoka zameldował się na mecie prawie 5 sekund później. W rywalizacji kobiet tarnobrzeska pływaczka Patrycja Urbaniak zajęła 2 miejsce.


DRUŻYNOWO WICEMISTRZOSTWO

Bardzo dobry występ zanotowała również tarnobrzeska drużyna Rejonowe WOPR Tarnobrzeg, która w składzie: Patrycja Urbaniak, Dawid Urbaniak, Kamil Zieliński, Piotr Zawół zajęła drugie miejsce wyprzedzając 11 ekip.

Konkurencja drużynowa, czyli sztafeta 4 x 25 metrów obejmowała: po skoku przepłynięcie dystansu 25 m stylem dowolnym, holowanie manekina na dystansie 25 m w płetwach,
holowanie manekina na dystansie 25 m bez płetw oraz przepłynięcie pod lustrem wody dystansu 25 m. Ostateczna punktacja drużynowa stanowiła sumę wyników biegu sztafetowego oraz średniej rezultatów wszystkich członków sztafety, uzyskanych w konkurencjach indywidualnych.

Do rywalizacji zgłosiły się drużyny: Rejonowe WOPR Tarnobrzeg, Drużyna WOPR Nowa Dęba 1, Drużyna WOPR Nowa Dęba 2, Drużyna WOPR Nowa Dęba 3, Drużyna WOPR Sanok, Drużyna WOPR Przeworsk, Przemyskie WOPR 1, Przemyskie WOPR 2, Bieszczadzkie WOPR, Adam Water Club Rzeszów, UKS Wodniak Łańcut, KP Sokół Rzeszów 1, KP Sokół Rzeszów 2.

ZWYCIĘZCY ZAWODÓW INDYWIDUALNYCH MĘŻCZYZN

1. Kamil Zieliński (Tarnobrzeg) – 1:17,76

2. Jakub Babiarz (Sanok) – 1:22,72

3. Lachowicz Mateusz (Przemyśl 1) – 1:23,93

- – - – - -
11. Piotr Zawół (Tarnobrzeg) – 1:28,66

13. Dawid Urbaniak (Tarnobrzeg) – 1:31,79


ZWYCIĘŻCZYNIE ZAWODÓW INDYWIDUALNYCH KOBIET

1. Paulina Babiarz (Sanok) -1:32,80

2. Patrycja Urbaniak (Tarnobrzeg) – 1:38,27

3. Alina Dudziak (Przemyśl 1) – 1:41,85

KLASYFIKACJA MEDALOWA DRUŻYN

1. Drużyna WOPR Sanok – 2:49,56

2. Rejonowe WOPR Tarnobrzeg – Patrycja Urbaniak, Dawid Urbaniak, Kamil Zieliński, Piotr Zawół – 2:53,50

3. Przemyskie WOPR 1 – 2:58,71

Szczegółowa klasyfikacja dostępna na stronie: http://www.woprpodkarpackie.pl/

foto&info: Marian Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>