przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prezydent Mastalerz: Pojawiło się światełko w tunelu w kwestii darmowego internetu (video HD)

Listopad 23, 2011 11:55 AM
- Mogę potwierdzić, zgłaszają się przedsiębiorcy tarnobrzescy, którzy są zainteresowani a którzy mają koncesję na działalność, pokryciem całego miasta internetem bezprzewodowym, oczywiście niższej przepustowości. Będzie to internet darmowy przy ich komercyjnej działalności – zapowiedział prezydent Mastalerz.

W pierwotnych planach UM Tarnobrzeg wraz z osiedlami rolniczymi, miał mieć zapewniony dostęp do bezpłatnego, szerokopasmowego internetu. Niestety w obliczu prawa takie działanie byłoby niezgodne z kodeksem, gdyż jak uznał Urząd Regulacji Elektryczności byłoby to “wchodzeniem w sferę niedozwolonej konkurencyjności na obszarze internetu”.

Dodatkowo Tarnobrzeg nie będzie miał dostępu do szerokopasmowego, bezpłatnego internetu w ramach programu Podkarpackiego Stowarzyszenia Sieci Szerokopasmowej. – Marszałek Województwa przysłał pismo, że Tarnobrzeg nie będzie beneficjentem darmowego internetu szerokopasmowego, gdyż nasz teren uznano za miejsce nasycone internetem, z powszechnym dostępem do sieci – wyjaśnia prezydent Mastalerz. – Gniazdo odbioru pojawi się w Stalach, ale na tej mapie jako teren niedostatecznie nasycony pojawiła się Stalowa Wola – dodaje.

W tej sytuacji tarnobrzeskiemu magistratowi pozostaje zawarcie umów z lokalnymi przedsiębiorcami na dostarczenie internetu.

Zobacz zapis wypowiedzi prezydenta dotyczącej dostępu do internetu.

video: Piotr Morawski

One Response to Prezydent Mastalerz: Pojawiło się światełko w tunelu w kwestii darmowego internetu (video HD)

  1. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    23 listopada 2011 at 12:21

    Dziwne to wszystko. Wcześniej Mastalerz chciał podpisac umowę z prywatną firmą na darmowy internet dla miasta i Urząd Regulacji Elektryczności na to nie pozwolił. To teraz co? “na gębę” umówi się z prywatnym dostawcą aby ten w ramach swojej działalności rozdawał go za darmo? Ja tam kibicuję pomysłowi darmowego neta dla wszystkich, wiadomo że “normalnie” na 256kb w dzisiejszych czasach pracować się nie da ale są tacy których nawet na 30zł miesięcznie nie stać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>