przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Patriotyczna debata w tarnobrzeskiej “Trójce”

Grudzień 7, 2011 8:18 PM
Uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu wzięli udział w debacie na temat „Polak – to brzmi dumnie” poświęconej patriotyzmowi. Spotkanie odbyło się w ramach udziału w konkursie „Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń”.

Na początek uczniowie obejrzeli przygotowaną przez nauczyciela historii Sebastiana Burghardta prezentację multimedialną. Dzięki niej dowiedzieli się, co oznacza słowo patriotyzm i jakie są jego rodzaje.

W czasie debaty uczniowie zostali podzieleni na dwie grupie. Jedna z nich próbowała uwodnić, że są dumni z tego, iż są Polakami, a druga – wręcz przeciwnie. Uczniowie odpowiadali na pytania: czy jesteśmy tolerancyjni w stosunku do siebie i innych, czy wyjeżdżając z Polski kultywujemy nasze narodowe tradycje, czy jesteśmy patriotami.

Debata została przygotowana przez panią Joannę Lipińską i Katarzynę Chmiel, nauczycielki języka polskiego oraz Małgorzatę Roguz, pedagoga szkolnego.

Gościem honorowym debaty, był poseł na sejm, Mirosław Pluta, który z rąk przewodniczącej szkoły Korneli Glicy otrzymał zaświadczenie o tym, że jest przyjacielem naszej szkoły.

info&foto: Sabina Olszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>