Kolejny sukces tarnobrzeskiej tenisistki Karoliny Pęk

Karolina Pęk 13 letnia zawodniczka IKS Tarnobrzeg, która niedawno zdobyła tytuł Indywidualnego Pucharu Polski i Drużynowego Pucharu Polski 2011 w Tenisie Stołowym zawodników z rożną niesprawnością ruchową, odniosła kolejny znaczący sukces i to w rywalizacji ze sprawnymi zawodniczkami. Tym razem Karolina wygrała II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetów w Dukli.

W drodze do finału pokonała wszystkie zawodniczki a w samym finale wygrała zdecydowanie 3:0 z Anną Bińczycką z KKTS MOSiR Krosno.

Zwycięstwo w Dukli to awans do udziału w II Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów, który odbędzie się 17-18 grudnia 2011 roku w Radzyniu Podlaskim i tam Karolina wraz z trenerem klubowym Jackiem Lachorem, będzie reprezentowała Województwo Podkarpackie.

Obok sukcesów w tenisie stołowym zawodników z rożną niesprawnością ruchową, tarnobrzeżanka odnosi również sukcesy w sporcie sprawnym w swojej kategorii wiekowej kadet (podobnie jak Natalia Partyka). Powinniśmy się cieszyć z jej sukcesów i trzymać kciuki za dalszy rozwój Karoliny. Rośnie nam naprawdę talent, prowadzony mądrze przez trenera Jacka Lachora.

Przypomnijmy, że Karolina rozpoczęła treningi w tej dyscyplinie sportowej we wrześniu 2008 roku (trenuje dopiero trzy lata) a w tym roku osiągnęła wiele znaczących wyników i sukcesów i to w tak młodym wieku min. Wicemistrzostwo Europy w Splicie w Chorwacji.

foto&info: Radek Zięba/IKS Tarnobrzeg