Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Trudne rozmowy sąsiedzkie w kwestii komunalizacji Siarkopolu i kopalni w Machowie (fotoreportaż oraz video)

Grudzień 14, 2011 2:00 PM
Spotkanie zorganizowane przez posła Mirosława Plutę miało na celu omówienie merytorycznych aspektów ew. komunalizacji z uwzględnieniem stanowisk zainteresowanych stron. Przez ponad dwie godziny uczestnikom nie udało się jednak ustalić żadnych konkretów – zobacz zapis video ze spotkania.

Przy stole w Starostwie Powiatowym zasiedli m.in. burmistrzowie Nowej Dęby i Baranowa Sandomierskiego, wójt gminy Grębów oraz przedstawiciele związków zawodowych tworzący jedną stronę w “konflikcie”.

Z drugiej strony zasiadł prezydent Tarnobrzega, którego działania były bezpośrednią przyczyną zorganizowania tego spotkania. Prezydent Mastalerz wystąpił bowiem do ministra skarbu z wnioskiem o przeniesienie organu założycielskiego z ministerstwa na gminę Tarnobrzeg. Takie rozwiązanie sprawy nie spodobało się włodarzom gmin Nowej Dęby, Grębowa i Baranowa, którzy z racji tego, że majątek Siarkopolu znajduje się głównie na ich terenach, chcą również uzurpować w ewentualnych korzyściach płynących z przejęcia. O “swoje” dopomina się również dyrekcja kopalni “Machów”.

Konkluzja ze spotkania nie jest jasna, prezydent Mastalerz ma plan, niezbyt czytelny dla pozostałych stron w tej sprawie.

- Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze – stwierdził przedstawiciel związków zawodowych. Wójt gminy Grębów Kazimierz Skóra stwierdził z kolei, że nie zrozumiał do końca intencji prezydenta. Najbardziej tajemniczą deklaracje wypowiedział burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon, który powiedział, iż wie o co chodzi, ale przy wszystkich nie powie.

Kolejne rozmowy mają się toczyć podczas konwentów wójtów i burmistrzów, jeśli prezydent Mastalerz zechce w nich uczestniczyć.

foto&video: Piotr Morawski

5 Responses to Trudne rozmowy sąsiedzkie w kwestii komunalizacji Siarkopolu i kopalni w Machowie (fotoreportaż oraz video)

 1. obserwator Odpowiedz

  14 grudnia 2011 at 19:24

  Wódź chciał wszystko, ale tutaj tak łatwo mu nie pójdzie, są jeszcze sąsiedzi a oni nie odpuszczą, i ta socjotechnika prezydenta: Kaziu, Wiesiu ale Mirku już się nie odważył, za wysokie progi?

 2. były górnik Odpowiedz

  14 grudnia 2011 at 20:28

  Tematyka ciekawa, czekam na pierwszą część video. Przyglądając się dyskusji od razu widać, że nic z tego nie będzie. Mastalerz akurat w tej kwesti podoba mi się, dobrze wie gdzie można coś ugrać dla miasta. Gdyby nie poseł Pluta i obecne media to dużo ostrzej by było :)

 3. sob_owiak Odpowiedz

  15 grudnia 2011 at 17:00

  1. Tajs: rentgen głowy jednolicie czarny, z jedną plamą na oko.
  2. Pawełek: pierwsze oznaki wścieklizny i demencji starczej.
  3. Dyrektorzy, prezesi, związkowcy: wielki strach o cieplutkie stołki.
  4. Sąsiednie samorządy: po nas choćby potop, byle nam się opłaciło.
  5. Pluta: jestem poseł, teraz mam was w d..pie, robię sobie pijarek.
  6. Mastalerz: wróg wszystkich i wszystkiego.
  SUMA: dziadostwo, za pieniądze podatników.
  Najlepiej wyszła “mućka” (RL), która znowu pląsała z dyktafonem przed kotletowym obiektywem…

 4. Kałasznikow Odpowiedz

  15 grudnia 2011 at 19:14

  Ponad dwie godziny debaty i nikt nie wie o co Mastalerzowi chodzi :) Burmistrz N.Dęby wie ale nie powie, Mastalerz, “nie ma drugiego dna” śmiesznie to wygląda.

  sob_owiak pkt.1 to chyba nie za pieniadze podatników, reszta 100% racja

 5. bezrobotny Odpowiedz

  17 stycznia 2012 at 10:03

  dlaczego za czasów dziubińskiego nieodbywały się żadne spodkania tak liczne w żadnej sprawie teraz jak coś Mastalerz chce zrobić to każdy na niego się rzuca powinni go wszyscy popierac i pomagac a nie tylko żle i żle dziubiński ani raz nic nie załatwił nigdzie nie był na żadnych spodkaniach niebrał udziału w niczym nigdzie go nie pokazywano a mastalerz robi szybko aż za szybko wszystko ale robi a nie siedzi jak dziubiński przez 16lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>