Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

9 meczy = 9 zwycięstw – fantastyczna postawa młodych koszykarzy z Tarnobrzega (fotoreportaż oraz video HD)

Grudzień 18, 2011 1:45 AM
Koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg pokonali Gimbaskets Przemyśl 83:35 w meczu 2 kolejki rundy rewanżowej rozgrywek ligi młodzików U-14. To 9 wygrana z rzędu podopiecznych Dariusza Szczucińskiego, którzy w tym sezonie nie doznali jeszcze żadnej porażki. Mecz rozegrany został w sobotę 17 grudnia w Tarnobrzegu.

Drużyna, która w zeszłym sezonie zagrała w półfinale Mistrzostw Polski, w tegorocznych rozgrywkach prezentuje równie wysoki, jak nie jeszcze wyższy poziom. W dotychczas rozegranych 9 spotkaniach, młodzi tarnobrzeżanie wygrywają mecze we wspaniałym stylu, nie dając rywalom żadnych szans na parkiecie. Najbardziej spektakularne zwycięstwo zespół odniósł w Jarosławiu, pokonując miejscowy Znicz 158:9 !

Po 9 kolejkach drużyna Siarki Jezioro Tarnobrzeg z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli. Drugie miejsce zajmuje dzisiejszy rywal Siarki, który dotychczas na swym koncie zgromadził 16 punktów – dwa oczka mniej od Tarnobrzeżan.

Kolejne spotkanie podopieczni Dariusza Szczucińskiego rozegrają 7 stycznia w Łańcucie.

WYNIKI

I etap – I runda Gr. A – podkarpacka

SIARKA – MOSiR Kr. 135:22 (35:5, 33:5, 30:6, 37:6)

GIMBASKETS – SIARKA 46:76 (8:17, 16:20, 7:21, 15:18)

SIARKA – SOKÓŁ 111:37 (22:7, 36:7, 23:8, 30:15)

SIARKA – OG Prz. 109:41 (23:13, 48:3, 21:13, 17:12)

ZNICZ – SIARKA 9:158 (0:41, 0:43, 3:35, 6:39)

SIARKA – MOSiR Prz. 154:12 (48:3, 39:0, 32:2, 35:7)

STAL – SIARKA 40:90 (7:20, 11:34, 9:28, 13:8)


I etap – II runda Gr. A – podkarpacka

MOSiR Kr. - SIARKA 35:100 (11:30, 9:14, 5:30, 10:26)

SIARKA – GIMBASKETS 83:35

foto: Piotr Morawski

video: Agnieszka Nycz

13 Responses to 9 meczy = 9 zwycięstw – fantastyczna postawa młodych koszykarzy z Tarnobrzega (fotoreportaż oraz video HD)

  1. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    18 grudnia 2011 at 12:59

    SIARKA – MOSiR Kr. 135:22 :)
    SIARKA – MOSiR Prz. 154:12 :D
    SIARKA – SOKÓŁ 111:37 :)
    ZNICZ – SIARKA 9:158 :D

    Czy ta drużyna nie pomyliła sobie ligi? Wygrać wysoko z jedną drużyną może się przytrafić ale z kilkoma to chyba nie przypadek. O co tu chodzi??? Czyżby Jeziorowcy stawiali na szkolenie młodzieży???

  2. Marian Odpowiedz

    18 grudnia 2011 at 20:41

    Na szkolenie młodzieży nie stawia siarka jezioro tylko 1 konkretny trener szczuciński to tyle w tym temacie klub nawet nie chce zapłacić za paliwo na podróż do wrocławia i trener musi sam zbierać. To jest właśnie cała siarka.

  3. m.johnson Odpowiedz

    18 grudnia 2011 at 21:12

    raczej świadczy o niszowej popularności tej dyscypliny w innych ośrodkach miejskich.Przemyśl jest tutaj wyjątkiem choć to i tak nie to samo co kiedyś. Ogółem Szczupak to b.dobry trener dla młodzieży i każdy rocznik wychodzący spod jego skrzydeł był dobry. Wie facet co robi i oby tylko nie rozeszło się o pieniądze,które jedynie mogą stanąć na przeszkodzie tej drużynie.

    • Kaśka Odpowiedz

      19 grudnia 2011 at 00:09

      Po co szukać negatywów, że rywale słabi? taką mają grupę i świetnie sobie w niej radzą. W roli faworyta może być różnie, ważne, aby chłopcy mieli możliwość konfrontacji umiejętności w zestawieniu z trudniejszym rywalem, czyli były środki na wyjazd i o to tu chodzi

  4. rodzic Odpowiedz

    18 grudnia 2011 at 21:15

    Klub i jego główny sponsor miasto Tarnobrzeg powinni zrobić wszystko aby zachęcić jak największą liczbę młodzieży do uprawiania sportu a nie zniechęcać. W dzisiejszych durnych latach wiele dzieciaków obrasta tłuszczem przed komputerem i tv, a tym którym się chce uprawiać sport odnosząc przy okazji sukcesy rzuca się kłody pod nogi. Jak tak można? Wstyd.

    • Michał Odpowiedz

      18 grudnia 2011 at 21:55

      Klub to jedno wielkie nieporozumienie, władze – totalna kompromitacja, Pyszniak nie zapłacił zawodnikom grającym jeszcze w pierwszej lidze, to co tu mówić o kasie dla dzieciaków…

  5. HE_HE_HE Odpowiedz

    22 grudnia 2011 at 23:47

    “Czy ta drużyna nie pomyliła sobie ligi? Wygrać wysoko z jedną drużyną może się przytrafić ale z kilkoma to chyba nie przypadek. O co tu chodzi??? Czyżby Jeziorowcy stawiali na szkolenie młodzieży???” – ale jaką młodzież?
    Czy widzisz jaką drużynę prócz Młodzików, aby deklasowali innych rywali? bo ja nie, ta ekipa jest wspaniała, jeżeli im nic nie strzeli do głowy – to będziemy mieli świetnych zawodników.

  6. Grzesiek T. Odpowiedz

    23 grudnia 2011 at 01:00

    Szkolenie młodzieży to podstawa, każdy normalny klub traktuje tą sprawę poważnie, jedynie KKS Jezioro traktuje to jako wypełnienie kolejnego punktu regulaminu PLK, podobnie jak nieopłacane cheerleaderki i tłumacza podczas konferencji…

    Wystarczy popatrzeć jak KS Siarka zachęca młodzież do trenowania w swoim klubie(nawet poprzez bilboardy) dlaczego to robi skoro to dodatkowy wydatek? Chyba dlatego, że patrzy perspektywicznie a nie na tu i teraz. Nie będziemy szkolić młodzieży to zawsze będziemy sprowadzać zawodników zza oceanu.

    Drużynie trenera Szczucińskiego życzę wytrwałości i kontynuacji sukcesów.

  7. Adik Odpowiedz

    23 grudnia 2011 at 03:46

    Slaba ta liga i tyle. Co tu wiecej pisac.

  8. HE_HE_HE Odpowiedz

    24 grudnia 2011 at 13:51

    Panie Adik,

    Jak możesz twierdzić, że ta liga jest słaba skoro w niej nie grasz? nie pojmuję tego. Mógłbym się założyć, że Ci chłopcy roznieśli by pana team, aż miło by się patrzyło.

  9. Adik Odpowiedz

    24 grudnia 2011 at 15:18

    Na podstawie obserwacji dziecino. Ciekawe gdyby tak dzieciaki z Ameryki zawitaly do Tarnobrzega, wtedy wynik bylby w granicach 5-150 :)

  10. HE_HE_HE Odpowiedz

    26 grudnia 2011 at 00:29

    Niech zawitają – chciałbym to zobaczyć.

  11. W. Dzierzkowski Odpowiedz

    6 stycznia 2012 at 19:50

    “Adik
    Na podstawie obserwacji dziecino. Ciekawe gdyby tak dzieciaki z Ameryki zawitaly do Tarnobrzega, wtedy wynik bylby w granicach 5-150 ”

    Wybacz, że tak powiem, ale w dupie mam chłopaków z Ameryki. Tutaj basket wygląda inaczej i nie jest tak łatwo z kasą na wyjazdy itd. Tam to sport narodowy, a u nas, szczególnie w Tarnobrzegu to jedno, wielkie pośmiewisko. My się staramy i ciężko trenujemy nawet jeśli trzeba to w święta i w niedziele po to by się pokazać. Jak widać po wyjeździe do Wrocławia i meczu z nimi, którzy są obecnym Mistrzem Polski U14 to to 21 pkt. w plecy to tylko możliwości jakie mają oni, a jakie my. Nie mamy ani stroi, ani tym bardziej dresów, nie jeździmy na żadne turnieje i nawet nie wchodzimy na OSiR, bo obiekt nie jest nam udostępniany.