Zadyszka koszykarzy Siarki – druga przegrana z rzędu (video)

Po dobrych meczach i zwycięstwach zespół KKS Siarki Tarnobrzeg odnotowuje drugą porażkę z rzędu. Tym razem podopieczni Dariusza Szczubiała ulegli w Kołobrzegu miejscowej Kotwicy 84:60 (19:18, 22:12, 19:13, 24:17).

Na nic zdał się powrót do gry lidera tarnobrzeskiej drużyny Josha Millera. Koszykarze Siarki znacznie przegrali z Kotwicą, w szeregach której świetne spotkanie rozegrał Jessie Sapp zdobywca 28 punktów. Bardzo słaby występ zaliczył Miller, który na parkiecie spędził prawie 22 min. zdobywając zaledwie 4 oczka.

Jeśli w przypadku Millera usprawiedliwieniem może być niedawna kontuzja i spowodowana nią przerwa w grze, tak dla polskich zawodników grających w szeregach Siarki taryfy ulgowej ciężko szukać – nasi polscy zawodnicy zdobyli razem zaledwie 17 punktów. Gospodarze nie przegrali żadnej z 4 kwart, zdobywając aż 33 punkty po rzutach zza linii 6,75 m, przy 5 trafieniach podopiecznych Dariusza Szczubiała.

Kolejne spotkanie drużyna KKS Siarki Jezioro rozegra w Tarnobrzegu, 23 grudnia a ich rywalem będzie zespół PBG Basket Poznań, z którym w pierwszej fazie rundy zasadniczej Siarkowcy przegrali 84:72. Początek meczu godz.18.30.

Kotwica: Sapp 28 (5×3), Holmes 15 (2×3), Kęsicki 15 (1×3), Brandwein 9 (2×3), Harris 7, Djurić 4, Diduszko 3 (1×3), Wichniarz 3, Rduch 0, Kwiatkowski 0, Bajtus 0, Złoty 0.

Siarka Jezioro: Doaks 17 (2×3), Corbett 14 (1×3), Tiller 8, Piechowicz 8 (1×3), Miller 4 (1×3), Karnowski 4, Barycz 3, Wyka 2, Rabka 0.

Zapraszamy do obejrzenia wideo z meczu Kotwica Kołobrzeg – Siarka Jezioro Tarnobrzeg oraz pomeczowej konferencji prasowej. Film został udostępniony przez oficjalną stronę klubu kotwica.kolobrzeg.pl.