Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Pieszy – niechroniony uczestnik ruchu

Grudzień 22, 2011 12:29 PM
Sandomierska Policja prowadzi przedświąteczną akcję pod hasłem „Niechroniony uczestnik ruchu”, ukierunkowaną przede wszystkim na naruszanie przepisów ruchu drogowego przez pieszych oraz kierujących wobec pieszych.

Prowadzona akcja ma na celu niedopuszczenie do zdarzeń drogowych szczególnie z udziałem pieszych i rowerzystów. Policjanci zdecydowanie będą reagować na wszelkie wykroczenia popełniane przez pieszych jak i kierujących.

W ostatnim czasie na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 17 zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, w których śmierć poniosło aż 10 pieszych. W naszym powiecie tylko w grudniu zanotowano 4 wypadki , w których zginęło 5 osób w tym 2 pieszych.

Okres przedświąteczny wiąże się z zabieganiem, brakiem dostatecznej uwagi czy roztargnieniem.

Apelujemy do osób korzystających z dróg o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych oraz na jezdni.

Pamiętajmy! To, że my widzimy nadjeżdżający pojazd nie znaczy, że kierujący widzi nas. Przypominamy, że niebagatelne znaczenie ma ubiór z elementami odblaskowymi.

źródło: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>