przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Przewodnicy i psy ratownicze poszukiwali żywych osób na gruzowiskach

Grudzień 22, 2011 4:14 PM
Zlikwidowane obiekty hali przeróbki siarki w Tarnobrzegu oraz pobliskie budynki zostały wykorzystane do przeprowadzenia egzaminu dla przewodników i psów ratowniczych z Ciężkiej Grupy Ratowniczej USAR Poland. Egzamin odbył się w grudniu br.

W egzaminie gruzowiskowym klasy I, którego organizatorem było Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności w Warszawie, wzięło udział 11 zespołów z Grup Poszukiwawczo Ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej z Gdańska, Poznania, Warszawy, Łodzi oraz Nowego Sącza.

Warunkiem pozytywnego zaliczenia egzaminu było pomyślne ukończenie przez każdy z zespołów 2 prób poszukiwawczych polegających na zlokalizowaniu żywych osób w terenie zagruzowanym oraz w pomieszczeniach o niewystarczającej widoczności.

USAR Poland to jedna z 11 ciężkich grup poszukiwawczo – ratowniczych posiadających certyfikat Organizacji Narodów Zjednoczonych działających na świecie. Realizuje zadania według standardów Międzynarodowej Grupy Doradczej ds. Poszukiwania i Ratownictwa INSARAG. Polscy strażacy z USAR brali udział w międzynarodowych akcjach poszukiwawczych m.in. po trzęsieniach ziemi na Haiti, Iranie, Turcji, Algierii, i Pakistanie.

foto&źródło: Straż Pożarna Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>