„Hodge show” – Siarka przegrywa z Zastalem (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg przegrali z drużyną Zastalu Zielona Góra 82:96 w meczu 19 kolejki Tauron Basket Ligi. Do zwycięstwa koszykarzy z „Winnego Grodu” poprowadził Walter Hogde, który w całym spotkaniu zaliczył świetny wynik: 24 punkty, 9 asyst i 8 zbiórek.

Po czterech z rzędu meczach wygranych na własnym parkiecie, koszykarze Siarki ponieśli dotkliwą porażkę, której konsekwencją jest zniwelowanie do minimum szansy na zdobycie piątego miejsca w sezonie zasadniczym i bezpośredni awans do fazy play – off.

Przez pierwszą połowę spotkanie było wyrównane, choć gospodarze prowadzili tylko przez moment, kiedy pierwsze punkty w meczu zdobył Wojciech Barycz. Przez resztę czasu tarnobrzeżanie „gonili” wynik, co momentami wyglądało bardzo obiecująco, gdy kosze zaliczał choćby ostatnio wciąż zawodzący kapitan tarnobrzeskich Jeziorowców.

Wynik w tej części spotkania oscylował na granicy kilku punktowej przewagi gości, w szeregach których dwoił się i troił Walter Hodge, rzucający punkty, zbierający piłki i asystujący. Pomimo szybkiej gry Zielonogórzan napędzanej przez Hodga, podopieczni Dariusza Szczubiała głównie rzutami za trzy punkty niwelowali starty, by ostatecznie przegrać pierwszą połowę zaledwie jednym punktem (46:47).

PO PRZERWIE

Pierwsze punkty po przerwie zdobył Josh Miller, który pomimo tego, iż nie miał łatwego zadania w tym meczu, będąc wielokrotnie podwajanym w obronie, zdobył w całym spotkaniu 19 punktów. Popełnił jednak sporo błędów w rozgrywaniu akcji i z pewnością nie zaliczy dzisiejszego występu do udanych. Wysokim wynikiem punktowym nie może pochwalić się LaMarshall Corbett, bowiem Zielonogórzanie położyli duży nacisk na wyeliminowanie naszego najlepszego strzelca, w konsekwencji czego, swoje pierwsze punkty Corbett rzucił pod koniec 3 kwarty, łącznie zdobywając ich zaledwie 7.

Dobrze skoncentrowana gra w obronie gości i szybkie wyprowadzanie skutecznych kontr sprawiło, że z minuty na minutę koszykarze z „Winnego Grodu” powiększali swoją przewagę, przy wręcz momentami bezradnej grze Jeziorowców, którzy nie radząc sobie w obronie, pozwalali przeciwnikom na zdobywanie łatwych punków. Jeszcze tuż przed początkiem ostatniej kwarty Siarkowcy po akcjach Doaks’a i Barycza zmniejszyli stratę do 6 punktów (61:69) jednak to było wszystko, na co było stać naszych koszykarzy tego wieczoru.

Bardzo niska skuteczność rzutów z dystansu w drugiej części meczu, przy świetnie zorganizowanej defensywie gości sprawiła, że Tarnobrzeżanie przegrali kolejne spotkanie w lidze. Lepiej dysponowani goście, wśród których aż 6 zawodników rzuciło ponad 10 punktów, bezpiecznie „dowieźli” korzystny wynik do końca meczu. Na pochwałę w tarnobrzeskim zespole zasługuje przede wszystkim Marek Piechowicz, który z każdym niemal meczem udowadnia swoją przydatność w zespole Siarki.

W 20 kolejce tarnobrzeski zespół zmierzy się w Zgorzelcu z miejscowym Turowem. Ze spotkania, które rozegrane zostanie w najbliższy czwartek, telewizja TVP Sport przeprowadzi bezpośrednią transmisję. Na własnym parkiecie podopieczni Dariusza Szczubiała zagrają w niedzielę 8 stycznia, ich rywalem będzie drużyna AZS Koszalin. Początek meczu godz. 18.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – Zastal Zielona Góra 82:96 (23:24, 23:23, 15:22, 21:27)

Siarka Jezioro: Miller 19 (5×3), Piechowicz 17 (2×3), Tiller 12, Doaks 11, Corbett 7 (1×3), Barycz 7 (1×3), Wyka 6, Karnowski 3

Zastal: Hodge 24, Chanas 17 (1×3), Sroka 15 (3×3), Stelmach 12 (2×3), Archibeque 12, Flieger 6, Mirković 6, Dłoniak 4, Rajewicz 0