Siarka przegrywa z Turowem

Koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg przegrali w Zgorzelcu z miejscowym Turowem 80:72 (18:18, 22:17, 20:11, 20:26) w meczu 20 kolejki Tauron Basket Ligi. Najlepszym graczem Siarki był Nicchaeus Doaks, który zaliczył double-double 17 punktów i 15 zbiórek.

PGE Turów Zgorzelec pokonał Siarkę Jezioro, ale zwycięstwo wcale nie przyszło ekipie trenera Jacka Winnickiego łatwo. Zgorzelczanie dzięki dobrze rozegranej trzeciej kwarcie (20:11) zbyt szybko się rozluźnili i myśleli już o końcu meczu. Dlatego Siarka Jezioro spróbowała w końcówce ostatniego zrywu.

Na półtorej minuty do końca po efektownej kontrze Przemysława Karnowskiego było tylko 74:70 dla PGE Turowa. Zgorzelczanie poradzili sobie jednak z presją i trójka Aarona Cela zadecydowała o ich ostatecznej wygranej. PGE Turów w całym meczu pokazał lepszą skuteczność i większą swobodę w grze pod koszem. Siarka Jezioro zaskoczyła małą ilością strat. Zawiódł jednak JT Tiller, który rzucił tylko trzy punkty. Zgorzelczanie mieli jednak więcej zbiórek w ataku i dzięki temu mogli ponawiać swoje akcje i łatwo powiększać przewagę.

PGE Turów do zwycięstwa doprowadził duet Daniel Kickert (25 punktów, 8 zbiórek) – Ronald Moore (20 punktów, 3 asysty).

Kolejne spotkanie tarnobrzescy koszykarze rozegrają na własnym parkiecie, w niedzielę 8 stycznia. Ich rywalem będzie zespół AZS Koszalin. Początek meczu godz. 18.

PGE Turów Zgorzelec – Siarka Jezioro Tarnobrzeg 80:72 (18:18, 22:17, 20:11, 20:26)

Turów: Kickert 25 (1×3), Moore 20 (3×3), Wysocki 13 (2×3), Cel 10 (1×3), Lauderdale 6, Mielczarek 3 (1×3), Gustas 2, Jackson 1, Chyliński 0.

Siarka: Doaks 17, Miller 16 (2×3), Corbett 15 (3×3), Piechowicz 10 (2×3), Karnowski 7, Barycz 4, Tiller 3, Wyka 0.