Tarnobrzeskie tenisistki wygrywają pierwsze spotkanie rundy rewanżowej (fotoreportaż oraz video HD)

Tarnobrzeskie tenisistki KTS Zamek – OWG Tarnobrzeg zwyciężyły 3:1 najsłabszą drużynę ligi Gorzovię Gorzów Wlkp  w meczu rozgrywanym w ramach rundy rewanżowej ekstraklasy kobiet. Swoją partię przegrała jedynie Chinka Liu Li, która nie potrafiła znaleźć antidotum na skuteczną grę Agnieszki Maluszczak.

W pierwszej partii zagrały Renata Strbikova i Beata Wyrwicka. Czeszka występująca w barwach tarnobrzeskiego klubu bez większych problemów poradziła sobie z rywalką, wygrywając kolejno do 7, 2 i 3.

W drugim meczu Xu Jie zwyciężyła Aleksandrę Leśnicką 3:0, choć rywalka, szczególnie w drugim secie była bliska ugrania „oczka” w tym pojedynku.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezapelacyjnym zwycięstwem tenisistek KTS-u, porażki po czterosetowym pojedynku z Agnieszką Maluszczak doznała Liu Li.

W czwartej partii Renata Strbikova nie dała żadnych szans przy stole Aleksandrze Leśnickiej, wygrywając kolejno sety do 5, 2 i 3.

KTS Zamek – OWG Tarnobrzeg – Gorzovia Gorzów Wlkp 3:1

Renata Strbikova – Beata Wyrwicka 3:0 (7, 2, 3)

Xu Jie – Aleksandra Leśnicka 3:0 (7, 9, 7)

Liu Li – Agnieszka Maluszczak 1:3 (-9, 4, -10, -11)

Renata Strbikova – Aleksandra Leśnicka 3:0 (5, 2, 3)

foto&video: Agnieszka Nycz