przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Koncert karnawałowy “W stylu wiedeńskim” w TDK (fotoreportaż oraz video HD)

Styczeń 16, 2012 12:21 PM
W Koncercie Noworocznym “W Stylu Wiedeńskim” na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury wystąpiła Mielecka Orkiestra Kameralna, dyrygowana przez Franciszka Wyzgę. Słuchacze, którzy w niedzielne popołudnie zapełnili salę TDK-u do ostatniego miejsca, wysłuchali utworów nawiązujących do powitania Nowego Roku w Wiedniu m.in. J. Strauss, J. Ivanovici, J. Brams i F. Chopin.

Idea koncertów noworocznych narodziła się w Wiedniu. 1 stycznia każdego roku w Sali Koncertowej Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego odbywają się koncerty, w których prezentowana jest muzyka wybitnych kompozytorów związanych ze stolicą Austrii, przede wszystkim rodzinny Straussów.

Pierwszy raz koncert wykonany był w przeddzień Nowego Roku, 31 grudnia 1939, następne – począwszy od 1 stycznia 1941 odbywały się regularnie w Nowy Rok.

Tradycyjnie wykonywane są podczas tego koncertu walc “Nad pięknym modrym Dunajem” (od 1945) i “Marsz Radetzky’ego” (od 1946[4]). Sala koncertowa przystrajana jest kwiatami dostarczanymi tradycyjnie od 1980 w darze z włoskiego miasta San Remo.

Miejsca w Filharmonii na Koncert Noworoczny rezerwowane są nie mniej niż rok naprzód; niektórzy mieszkańcy Wiednia przekazują tradycyjną rezerwację swego miejsca z pokolenia na pokolenie.

foto&video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>