przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

“Czy prezydent chce zarżnąć jeden z tarnobrzeskich symboli?” (fotoreportaż oraz video ze spotkania w gimnazjum nr 1)

Styczeń 20, 2012 2:48 PM
“Czy prezydent chce zarżnąć jeden z tarnobrzeskich symboli?” – to jedno z pytań jakie padło podczas wczorajszego spotkania dyrekcji, rodziców i uczniów tarnobrzeskiego gimnazjum nr 1 z radnymi. Spotkanie odbyło się w związku z prezydenckimi propozycjami likwidacji gimnazjum.

Rodzice i dyrekcja szkoły pytali przedstawicieli tarnobrzeskiego magistratu: “Dlaczego to właśnie ich szkoła ma zostać zlikwidowana?”. – To jest szalony pomysł, to przykład naszej polskiej paranoi, przetrwaliśmy dwie wojny i komunizm a teraz czeka nas likwidacja – oburzali się rodzice, którzy przypomnieli również, iż w swoim expose prezydent zapewniał, że nie będzie szukał oszczędności kosztem cięć w oświacie.

- Nasza placówka jest jedną z wizytówek miasta, a my czujemy się godnymi spadkobiercami tarnobrzeskich pedagogów. Wiele pokoleń tarnobrzeżan to absolwenci “Jedynki”. Szkoła jest nie tylko elementem miejskiego krajobrazu, łączą nas ze środowiskiem stałe i bliskie związki – przekonywała na zebraniu dyrektorka szkoły mgr Grażyna Wianecka przypominając jednocześnie, że według rankingów placówka na Jachowicza jest najlepszym tarnobrzeskim gimnazjum ( o historii i dokonaniach szkoły możesz przeczytać tutaj).

Głos w sprawie zabrała również reprezentantka uczniów gimnazjum, która dodała, iż przeniesienie uczniów z “Jedynki” do dwóch pozostałych placówek, znajdujących się w innych częściach Tarnobrzega może wpłynąć na przyszłe konflikty między uczniami, wynikające z różnych miejsc zamieszkania i osiedlowych waśni.

DECYZJI NIE MA ALE CZASU MAŁO

Obecny na spotkaniu przewodniczy Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stanisław Uziel przekonywał zgromadzonych, że żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła a najstarsza placówka szkolna w Tarnobrzegu jest ” jego oczkiem w głowie”. – Jeżeli jest to oczko w głowie, to dlaczego jest do likwidacji? – dziwili się oburzeni rodzice.

Gorącą atmosferę próbował opanować przewodniczący Rady Miasta Dariusz Kołek, który za radnym Uzielem powtórzył, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła, a ewentualne rozpoczęcie procedury likwidacji szkoły rozpoczyna podjęcie przez radę miasta tzw. uchwały intencyjnej, która określa m.in. termin, w którym dana placówka ma zostać zlikwidowana.

Jak zaproponował radny Kołek, ponieważ uchwała ta ma zostać podjęta podczas najbliższej sesji rady miasta, rolą dyrekcji szkoły i rodziców jest przekonanie radnych, iż gimnazjum nie powinno zostać zlikwidowane.

Przewodniczący bronił również prezydenckich propozycji mówiąc, że żaden radny obecny na ostatnim posiedzeniu komisji nie przedstawił innych alternatyw na rozwiązanie problemu dopłaty samorządu do oświaty ( w ubiegłym roku wyniosła ona prawie 18 mln zł – przyp.red).


DLACZEGO NIKT NAS NIE POINFORMOWAŁ?

Dyrekcja szkoły oraz rodzice, nie kryli oburzenia w związku z tym, iż o planach dotyczących likwidacji nie zostali oficjalnie poinformowani, dowiadując się o tym z mediów. Takie postępowanie według nich, ma na celu szybkie i ciche załatwienie sprawy. – Łatwo poszło z przedszkolem, to może spróbujmy tak ze szkołą – słychać było z sali.

W ocenie radnego Tadeusza Gospodarczyka takie działanie jest nagminną praktyką włodarza miasta, a w jego decyzjach ” dobro dziecka jest na samym końcu”.

SPOTKANIE W PONIEDZIAŁEK

Ostatecznie podjęto decyzję iż w najbliższy poniedziałek przed posiedzeniem komisji oświaty, delegacje rodziców i nauczycieli mają się spotkać z radnymi aby jeszcze raz przekonywać o zasadności istnienia w Tarnobrzegu Gimnazjum numer 1. Z radnymi spotkać się mają również przedstawiciele przedszkoli nr 5 i 7, których “wygaszenie” zaproponował prezydent Mastalerz.

Stanowisko prezydenta Mastalerza ws. zmian w tarnobrzeskiej oświacie dostępne tutaj.

W obronie Gimnazjum nr 1 możesz podpisać petycję: http://www.petycjeonline.com/ratujmy_ukochane_gimnazjum_nr_1

oraz dołączyć do akcji na facebooku: http://www.facebook.com/events/344428212243424/

Zobacz video (1,5h) z wczorajszego spotkania.

foto&video; Piotr Morawski

15 Responses to “Czy prezydent chce zarżnąć jeden z tarnobrzeskich symboli?” (fotoreportaż oraz video ze spotkania w gimnazjum nr 1)

 1. Mefisto Odpowiedz

  20 stycznia 2012 at 15:41

  Mam do Państwa pytanie jeno pytanie.
  Czy absolwenci tarnobrzeskiej “1″ mieszkający obecnie w Hong Kongu też dzwonią w sprawie ocalenia ich ukochanej szkoły?

 2. Romański Odpowiedz

  20 stycznia 2012 at 18:06

  Jeden Mastalerz przynajmniej widzi problem, 18mln zł dopłacać co roku ze wspólnej kasy WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW MIASTA to chyba za dużo. Znam rozwiązanie, jeśli faktycznie dobro dzieci jest najważniejsze to aby nie likwidować placówek niech nauczyciele obetną sobie 20% z pensji. Myślę, że te 3,6mln zł oszczędności powinno być dobrym argumentem przeciwko likwidacji placówek. Chyba, że tu nie o dobro dzieci chodzi a o dobro nauczycieli.

 3. łapy precz od jedynki Odpowiedz

  20 stycznia 2012 at 18:26

  ŁAPY PRECZ OD JEDYNKI, TO DOBRA SZKOŁA, JEŚLI JUŻ TRZEBA OSZCZĘDZAĆ TO ZLIKWIDUJCIE SZKOŁĘ DROŻSZĄ W UTRZYMANIU, Z GORSZYMI WYNIKAMI.

 4. $$$ Odpowiedz

  20 stycznia 2012 at 18:31

  Średnie wynagrodzenie dla poszczególnych stopni awansu zawodowego liczone na koniec roku 2011 (art.30 ust 6 KN) powinno osiągać:

  dla nauczyciela stażysty – 2 618 zł brutto,
  dla nauczyciela kontraktowego – 2 906 zł brutto,
  dla nauczyciela mianowanego – 3 770 zł brutto,
  dla nauczyciela dyplomowanego – 4 817 zł brutto.

  Chyba wszystko jasne w tym temacie.

  • Przyszły nauczyciel Odpowiedz

   22 stycznia 2012 at 15:39

   A teraz odejmij od tego, wszystkie składki i podatek, i wtedy będziesz wiedział ile naprawdę zarabiają a ile muszą nie raz dołożyć do uczenia dzieci bo są cięcia w budżecie, a jakoś uczyć trzeba.

 5. Zimowisko Odpowiedz

  20 stycznia 2012 at 18:48

  ZIMOWISKO DLA DZIECI

  Od dnia 30.01.12. do 4.02.12. (włącznie) w miejscowości Piwniczna Zdrój. Zakwaterowanie i wyżywienie w Domu Wypoczynkowym „Stefanka”.

  http://www.stefanka.com.pl
  Koszt 420 zł.

  Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu: 668 485 641

 6. absolwent Odpowiedz

  20 stycznia 2012 at 20:27

  Wyjechali do HONG KONGU bo Tarnobrzeg to miasto układów. Tylko nikt nie mówi o tym głośno!!! Tak drodzy czytelnicy Tu wszystko kręci się w okół Pana radnego Kołka i Prezydenta Mastalerza – masz kontakt jesteś ktoś nie masz jesteś nikim. Dlatego trzeba uciekać do Kong Kongu Francji czy Niemiec. każdy wolałby siedzieć w swoim mieście rodzinnym ale jak to jest możliwe skoro tu jest odgrywana taka szopka?

  • JA Odpowiedz

   21 stycznia 2012 at 01:10

   drogi absolwencie, śmię twierdzić ża takich układów jakie były za czasów Dzióbka to nigdy nie będzie… wtedy to dopiero było miasto prywatne

   • absolwent Odpowiedz

    21 stycznia 2012 at 09:11

    Drogi “JA” a czy ktoś tu napisał że poprzednia władza była lepsza? Ta i ta jest do kitu. Ten stołek musi objąć świeża młoda krew. Ale to jest nie możliwa bez układów

 7. Mona Liza Odpowiedz

  20 stycznia 2012 at 21:31

  w imieniu przyszłych matek karmiących protestuję !

 8. jasiu Odpowiedz

  20 stycznia 2012 at 23:14

  :)

 9. leon Odpowiedz

  21 stycznia 2012 at 08:53

  jak na to co się wypisuje na forum i innych stronach o tym temacie to na spotkaniu były tłumy. szacun, na pewno utrzymacie szkole

 10. Basia Odpowiedz

  21 stycznia 2012 at 11:50

  W tej całej sprawie bardzo bulwersują mnie kłamstwa polityków. Przecież prezydent przez wiele lat był radnym i wiedział ile trzeba dokładać do oświaty i jak jest ciężko, mimo tego obiecywał przed wyborami, że oświaty nie ruszy

  A radny Gospodarczyk? mówi w zależności od okoliczności, tutaj przed rodzicami wytyka, że prezydent przeznacza dużo pieniędzy na sport kwalifikowany, a na walnym KS Siarki oburza się, że miasto za bezcen kupuje od klubu Zwierzyniec – grabiąc klub

  Sama kwestia Gimnazjum- jestem za oszczędnościami, uważam, że nauczyciele za dużo pieniędzy dostają i stąd późniejsze problemy z utrzymaniem placówki. Jak nie wy, to inna szkoła pójdzie pod nóż – wojny z prezydentem nie wygracie

  • tbg Odpowiedz

   21 stycznia 2012 at 16:34

   A co radny Tadeusz ma powiedzieć? ma się godzić na plany prezydenta? przytakiwać? Tam gdzie jeden sieje zamęt drugi pozyskuje przyszłych wyborców. Cała filozofia opozycji. Niech pan Gospodarczyk przedstawi swój pomysł na zmniejszenie dopłaty z budżetu do oświaty.

 11. Wojtek Odpowiedz

  21 stycznia 2012 at 12:49

  Mastalerz powinien wpierw przedstawić wyliczenia ile budżet miasta zaoszczędzi na tej rewolucji w oświacie. W tym momencie wywołał tylko niepotrzebne emocje, bez konkretów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>