Udany rewanż szczypiornistów Wisły Sandomierz (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz pewnie pokonali zespół KSZO Ostrowiec 37:28 (20:13) w meczu 15 kolejki II ligowych rozgrywek. Sandomierzanie zrewanżowali się przeciwnikom na porażkę z pierwszej rundy 29:31. Mecz rozegrany został w sobotę 21.stycznia w Sandomierzu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w sandomierskiej drużynie był Marcin Ogrodnik, który zdobył dla swojej drużyny „szczęśliwe” 13 bramek.

Obie drużyny do spotkania podeszły bardzo poważnie, naprzeciw siebie stanęły bowiem jedne z najsilniejszych drużyn w grupie. W dodatku w poprzedni weekend zawodnicy KSZO pewnie pokonali na swoim parkiecie wicelidera tabeli Grunwald Rudę Śląską.

Od samego początku mecz układał się po myśli drużyny z Sandomierza. Od drugiej minuty spotkania, kiedy SPR rzucił pierwszą bramkę, szczypiorniści znad Wisły prowadzili pewnie do samego końca spotkania. Do 10 minuty na parkiecie nie działo się wiele, ale kolejne minuty to coraz większa przewaga gospodarzy. Na przerwę Wiślacy schodzili z siedmiobramkową przewagą 20:13.

Druga połowa spotkania to „teatr jednego aktora” w wykonaniu Sandomierzan. W kilku momentach prowadzili nawet 10 bramkami. W drużynie gospodarzy bez wątpienia najlepiej spisywał się Marcin Ogrodnik, który 13 razy pokonał bramkarza gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 37:28.

Swoje kolejne spotkanie Wisła Sandomierz zagra na wyjeździe 28 stycznia z KSSPR Końskie.

SPR Wisła Sandomierz – KSZO Ostrowiec 37:28 (20:13)

SPR Wisła Sandomierz: Ogrodnik 13, Kwiatkowski 8, Zawada 6, Kutek 5, Sadecki 3, Smardz 1, Kucharczak 1, Skowron, Zieliński, Małecki, Stolarski, Szklarski, Guz, Białkowski, Tarka, Pawelczyk.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Zdziech 9, Rurarz 6, Radowiecki 3, M. Fortuna 3, Sieczka 2, Cukierski 1, Fortuna 1, Kieloch 1, Sitkowski 1, Byczkowski 1, Drabik, Pałka, Lipka, Szewczyk, Majchrzak.

źródło: SPR Wisła Sandomierz