Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Społeczność Gimnazjum nr 2: List otwarty do rodziców

Styczeń 25, 2012 2:46 PM

“Szanowni Rodzice!

Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją w tarnobrzeskiej oświacie. Doniesienia medialne informują o planowanych zmianach w organizacji placówek oświatowych.

My, społeczność Gimnazjum nr 2 pragniemy zaprezentować nasze stanowisko. Czujemy się pokrzywdzeni nieprawdziwym obrazem pracy naszej szkoły, jaki wyłania się z tych doniesień. Jest on tendencyjny i niesprawiedliwy. Zabieramy głos nie tylko w imieniu nauczycieli, ale też rodziców, którzy powierzając nam swoje dzieci, obdarzają nas zaufaniem. Od dwóch lat liczba uczniów zapisywanych do Gimnazjum nr 2 systematycznie wzrasta, co pozytywnie świadczy o jakości pracy naszej placówki.

Uważamy, że tarnobrzeskie szkoły prezentują wysoki poziom nauczania i zapewniają możliwość wszechstronnego rozwoju uczniów. Porównując wskaźniki określone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, można dostrzec, że wszystkie tarnobrzeskie gimnazja publiczne są szkołami sukcesu w części humanistycznej, w części matematyczno-przyrodniczej zaś znajdują się na tym samym poziomie – w 6 staninie („wyżej średni” – w 9 stopniowej skali staninowej).

Gimnazjum nr 2 może poszczycić się licznymi sukcesami i osiągnięciami, m.in. uczestnictwem w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej oraz w ogólnopolskich konkursach matematyczno-przyrodniczych i językowych. Wśród tarnobrzeskich gimnazjów mamy najwyższą liczbę uczniów wyróżnionych stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego. Przyznawane jest ono dzieciom szczególnie uzdolnionym w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Od lat prowadzimy klasy sportowe. Praca wysoko wykwalifikowanych trenerów w tych klasach nie skupia się na rywalizacji międzyszkolnej, lecz służy przygotowaniu przyszłych reprezentantów klubów i kraju oraz umożliwia indywidualny rozwój sportowy poszczególnym zawodnikom na dalszych etapach kształcenia. Dzięki temu nasi uczniowie odnoszą sukcesy w zespołach kadry wojewódzkiej. Owocem pracy młodych sportowców i zaangażowanych nauczycieli jest utworzenie od września 2012 roku przez PZPN Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży przy Gimnazjum nr 2.

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozwagę i obiektywizm w ocenianiu szkół. Dyskredytowanie, rozpowszechnianie niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji oraz manipulowanie faktami nie służą spokojnej pracy i przyjaznej atmosferze w naszych szkołach. Nie pozostaje to bez wpływu na uczniów. A przecież dobro dzieci jest najważniejsze. Nie zapominajmy o tym.

Zapraszamy do odwiedzenia Gimnazjum nr 2 i strony internetowej szkoły: www.dwojka.tbg.net.pl

Z wyrazami szacunku

Społeczność Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu

4 Responses to Społeczność Gimnazjum nr 2: List otwarty do rodziców

 1. rodzic Odpowiedz

  25 stycznia 2012 at 15:16

  Pani dyrektor gimnazjum nr.1 nie popisała się w swoich publicznych wypowiedziach dlaczego jej szkoła a nie inna, manipulując wynikami. Wg. niej 13 letnie gimnazja mają w przypadku tylko jej placówki już 199 lata :) Tonący nawet brzytwy się chwyta ale oszczędzę brzydkich słów.

 2. bezstronny obesrwator Odpowiedz

  25 stycznia 2012 at 20:06

  Uważam ze działanie pań dyrektorek z jedynki nie ma na celu ani dobra dzieci, rodziców czy tez innych nauczycieli tej szkoły tylko chodzi tu wyłącznie o ratowanie własnej du*y!!!!!!

 3. Mefisto Odpowiedz

  26 stycznia 2012 at 11:59

  ludzie a widzieliście tę d…ę ?
  tu naprawdę nie ma czego ratować!

 4. jurand Odpowiedz

  29 stycznia 2012 at 17:26

  co wy piszecie gimnazjum nr2 to wylęgarnia bandziorów owszem zdarza wam się jakiś uczeń którego potraficie oszlifować.renoma 2 poprawia się ale jeszcze jej daleko do gimnazjum nr1 póki co jest to najlepsze gimnazjum w tbg-u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>