Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Komendant Kędziora: Jestem zdziwiony propozycją likwidacji Straży Miejskiej przedstawioną przez radnego Gospodarczyka (video z konferencji)

Luty 1, 2012 12:56 AM
W trakcie wtorkowej konferencji prasowej podsumowującej działania Straży Miejskiej w 2011 r komendant Robert Kędziora wyraził zdziwienie na temat propozycji likwidacji straży przedstawionej przez radnego Gospodarczyka. – Podczas sesji budżetowej radny wygłaszał z mównicy swoją opinię, że straż jest niedoszacowana, że należy zwiększyć nakłady, nawet był oburzony, że mniejsze środki finansowe zostały przeznaczone na utrzymanie straży – tłumaczył komendant.

Swoją opinię dotyczącą braku celowości funkcjonowania Straży Miejskiej, radny Gospodarczyk przedstawił w oświadczeniu rozesłanym do mediów, wystosowanym w kontekście proponowanych cięć w oświacie. W oświadczeniu tym radny zaproponował likwidację jednostki, której utrzymanie kosztuje miasto 860 tys zł.

- Radny proponuje “likwidację instytucji która w żaden sposób nie zwiększa poczucia bezpieczeństwa mieszkańców” – w żaden sposób ze słowami pana radnego Gospodarczyka się zgodzić nie mogę. (…) Uważam, że ta jednostka stara się i dobrze wypełnia swoje obowiązki – tłumaczy komendant.

- Jego oświadczenie było działaniem koniunkturalnym i określonym na to, żeby uzyskać poklask społeczny niż racjonalnie podejść do tematu funkcjonowania straży miejskiej – dodaje.

JEDNOSTKA OD “GÓWNIANYCH” SPRAW?

Komendant Kędziora poddaje również w wątpliwość oszczędności wyliczone przez radnego z tytułu likwidacji formacji. – Nie zgodzę się ze stwierdzeniem radnego Gospodarczyka, że znalezienie w cudowny sposób 860 tys poprzez likwidację Straży Miejskiej uzdrowi budżet – wyjaśnia komendant.

- Trzeba patrzeć z drugiej strony, ktoś tą niszę po likwidacji Straży Miejskiej będzie musiał wypełnić (…) Jeżeli likwidujemy jednostkę która za przeproszeniem zajmuje się “gównianymi” sprawami w tym mieście to policja będzie musiała się takimi rzeczami zajmować. A proszę mi wskazać taką jednostkę policji w Polsce, która przedłoży porządek na terenie miasta nad bezpieczeństwo – dodaje.

STATYSTYCZNIE W GÓRĘ

Według statystyk przedstawionych przez komendanta skuteczność pracy Straży Miejskiej w 2011 znacznie zwiększyła się w stosunku do roku 2010. W ubiegłym roku straż odnotowała 6844 wykroczeń, w 2010 – 2447. W 2011 r wystosowano 5646 pouczeń – o ponad 3 tys więcej niż w roku 2010. W przypadku nałożonych mandatów różnica wynosi ponad 1000 – 1170 w 2011, 161 w 2010. Z tytułu nałożonych mandatów do kasy miasta wpłynęło 110 tys zł.

***********

Przypomnijmy, na początku roku 2011 prezydent Mastalerz przedstawił ultimatum Straży Miejskiej – Straż Miejska ma rok na to aby udowodnić swoją przydatność – powiedział prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz. I dodał – Jeśli tak się nie stanie to wzorem Stalowej Woli formacja zostanie zlikwidowana.

*************

Pełna treść oświadczenia radnego Tadeusza Gospodarczyka dostępna tutaj.

Zobacz zapis video z konferencji, podczas której komendant Kędziora dokonuje m.in. podsumowania działalności Straży Miejskiej w 2011 r oraz przedstawia cele działania jednostki.

video: Piotr Morawski

12 Responses to Komendant Kędziora: Jestem zdziwiony propozycją likwidacji Straży Miejskiej przedstawioną przez radnego Gospodarczyka (video z konferencji)

  1. Tarnobrzeg Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 01:11

    Tak, bo Mastalerz powiedział że jak nie postarają się to ich zlikwidują i zobaczymy co będzie dalej, pewnie będą wlepiać mandaty za to że ktoś nie trafi sobie do śmietnika papierkiem i będzie 100 zł za śmiecenie tak jak było w poprzednim roku.

  2. Piotrek Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 02:10

    Akurat gdyby wlepiali mandaty za nie wrzucanie “papierków” do kosza przez prostaków i chamów, których parzy w rękach każdy śmieć to chyba bym sobie w Meganadrukach zamówił koszulkę I`love Straż Miejska.

  3. prz Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 11:08

    a na co oni sa tu potrzebni!!!! nieroby ! nawet piwa sie napic pod chmurka nie dadza !

  4. krassy Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 15:15

    Miałem kiedys okazję widzieć jak strażnicy moralnosci interweniowali podczas zadymy w jednej z tarnobrzeskich knajp. Wisieli na ogrodzeniu przez jakies 20 minut i głupio się cieszyli (wezwali policję zamiast interweniować), podczas gdy kolesie w najlepsze demolowali lokal! Zlikwidować darmozjadom etaty, niech się wezmą za uczciwą robotę.

  5. trol Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 15:50

    odkąd kolega jest szefem straży to jest i potrzebna.w mikro skali można zobaczyć o co chodziło Mastalerzowi.
    a niech pójdzie za radą Gospodarczyka i niech obniży sobie niemoralnie wielkie uposażenie jeśli tak płacze nad losem zadłużonego miasta.
    zrobi to ? hahahahha

  6. nick Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 15:53

    czyli wynika ze od 2011 roku Tbg jest miastem typowo bandyckim…
    - liczba wykroczen wzrosla o 3500 …

    - skoro wzrosla np ilość mandatów o 1100

    czyli jest gorzej niz bylo …. :)

    czyli mamy sie cieszyc ze jest wiecej, czy jak . bo nie wiem w koncu !!

  7. nick Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 15:55

    przeraszam.. prawie 4 400 wykroczen wiecej !!!
    czyli gorzej jest jak jest straż niż jak jej nie ma :)

  8. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 16:44

    Ten wzrost ilości wlepionych mandatów bardzo źle świadczy o funkcjonowaniu SM za poprzednika – czyli branie pensyjki i nic nie robienie. Widać można być skuteczniejszy. Wolę aby nie przesadzać z naciskami na SM, gdyż wtedy może stać się maszynką do robienia pieniędzy i zapłacimy za to wszyscy. Pouczenie a dopiero później mandat to dobra alternatywa u policjanta nie ma zmiłuj. Na pracę Policji również możemy psioczyć. Tadeuszu, również do likwidacji? Pewnie nie, bo nie podlega pod budżet miasta.

  9. Krab Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 17:25

    Kędziora w jednym ma racje, jak nie będzie Straży Miejskiej to ktoś w mieście będzie musiał zająć się “gównianymi” sprawami. Zlikwidujemy jednych, przyjmiemy do pracy innych. Koszty zostaną.

  10. tbg Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 20:16

    Straż Miejska zajmuje się głównie tzw sprawami beznadziejnymi, których wydaje się, że nie można rozwiązać. Cała Polska walczy z psimi kupami i chyba nikt tej walki nie wygral, podobnie jest z niezapiętymi na smyczy psami. Najbardziej podoba mi się walka z młodzieżą, owocem w większości bezowocnych interwencji ( młodzież i tak wraca jeszcze tej samej nocy lub nazajutrz w to samo miejsce) jest likwidacja ławek przy blokach! W efekcie ludzie starsi, chorzy, matki z dziećmi przez bandę gówniarzy nie mogą usiąść na ławce i odpocząć! A młodzież i tak wraca w to miejsce, może z mniejszą intensywnością ale powraca

    Dlatego też uważam istnieienie tej formacji za bezsensowne, kilku dodatkowych policjantów zrobi taką samą robotę

  11. Kicia Odpowiedz

    1 lutego 2012 at 20:29

    Jestem za likwidacją straży – gromady nierobów – a te 800 tys. przeznaczmy na premie z okazji ferii dla wiecznie nienażartych biedaków – nauczycieli

  12. brendon łolsz Odpowiedz

    2 lutego 2012 at 16:13

    JESTEM ZA PRZEPROWADZENIEM REFERENDUM WSROD MIESZKANCOW TBG NA TEMAT ZLIKWIDOWANIA SM.
    JA OSOBISCIE JESTEM ZA LIKWIDACJA TAK JAK TO ZROBIONO W ST