Tarnobrzeskie siatkarki ogrywają wicelidera (fotoreportaż oraz video HD)

Przy głośnym dopingu kibiców Siatkarki z Tarnobrzega pokonały w tie-breaku zajmujący drugą lokatę zespół z Krosna. Dzięki zwycięstwu podopieczne Andrzeja Dróbkowskiego umocniły się na 4 pozycji w tabeli, zapewniając sobie udział w fazie play-off. Mecz 20. kolejki II ligowych rozgrywek w grupie 4. odbył się w sobotę 11. lutego w tarnobrzeskiej hali MOSiR.

W pierwszym secie Siarka prowadziła już 20:17, by po długim przestoju przegrać seta do 21.

Drugiego seta lepiej zaczęły zawodniczki z Krosna, prowadzą kilkoma oczkami, jednak nasze dziewczyny przejęły inicjatywę i wygrały go do 19.

W trzecim secie walka punkt za punkt toczyła się do jego połowy, później zawodniczki z Krosna uciekły na kilka punktów i nie oddały już prowadzenia. Set zakończył się ich zwycięstwem do 17.

Czwarta odsłona zaczęła się od kilku punktowego prowadzenia przyjezdnych, później do głosu doszły zawodniczki Siarki, które doprowadziły do remisu a następnie do stanu 20-15. Gdy wydawało się, że mamy prostą do tie-breaka, coś popsuło się w przyjęciu i Siarka nie mogła skończyć swoich akcji. Wykorzystały to dziewczyny z Krosna i objęły prowadzenie 22-21, 23-22. Na szczęście zawodniczki z Siarki nie poddały się i w samej końcówce zagrały po profesorsku wygrywając do 24.

W tie-breaku, od samego początku trwała walka punkt za punkt, przy zmianie stron nasze dziewczyny prowadziły 8-7. druga część seta to dalsza walka do stanu 13-13. Później punkty zdobywała już Siarka, a mecz zakończył się mocnym atakiem po prostej Ireny Matejek 15-13. Nasza drużyna, kolejny raz, mimo kłopotów kadrowych, pokazała że ma serce do walki i potrafi grać w siatkówkę. Ogromne brawa należą się całemu zespołowi, bo to w grze zespołowej możemy upatrywać osiągnięcia tak dobrego wyniku.

KS TSSPS ANSER Siarka Tarnobrzeg – Karpaty MOSiR Krosno 3:2 (21-25,25-19,17-25,26-24,15-13)

foto&video: Agnieszka Nycz

miejsce drużyna mecze punkty sety małe pkt.
1 BKS Szóstka Black Red White Biłgoraj 19 53 54:8 1505:1155
2 PWSZ Karpaty MOSiR Krosno 18 44 48:16 1388:1162
3 AGH Galeco Wisła Kraków 18 40 44:20 1466:1251
4 KS TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg 18 34 41:28 1466:1328
5 Paleo Pogoń Proszowice 19 26 34:38 1509:1541
6 RKS Bolesław V LO Rzeszów 18 25 30:35 1300:1363
7 KS Extrans – Patria Sędziszów Małopolski 18 25 31:37 1431:1499