Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

27.02 (poniedziałek) Manifestacja w ramach akcji “Mam haka na raka”, godz. 12

Luty 18, 2012 5:42 PM
II Społeczne Liceum im. Małego Księcia w Tarnobrzegu organizuje manifestację w ramach ogólnopolskiej akcji Mam Haka Na Raka. Ma ona na celu skupienie uwagi lokalnej społeczności na działania związane z profilaktyką nowotworową.

Tegoroczna edycja dotyczy raka jelita grubego. Przemarsz rozpocznie się zbiórką o godzinie 12 obok fontanny przy Urzędzie Miasta. Uczestnicy, tj. uczniowie tarnobrzeskich szkół przejdą ulicami: Mickiewicza, Wyspiańskiego, Targową, Piłsudskiego, Wyszyńskiego i zakończą pochód na placu Bartosza Głowackiego. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent Norbert Mastalerz.

************

Mam Haka na Raka to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z jego nadrzędnych celów jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych.

Koncepcja Mam Haka na Raka oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie). W myśl tej zasady, program aktywizuje młodych Polaków i zachęca ich do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności.

Zarówno działania na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolska kampania społeczna, opracowana przez uczestników i emitowana po każdej edycji, mają szansę realnie przyczynić się do zmiany statystyk zapadalności i umieralności na choroby nowotworowe w Polsce, wspierając tym samym Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Program wnosi nową jakość do polskiej ochrony i promocji zdrowia, w sposób naturalny wykorzystując potencjał młodego pokolenia – m.in. siłę perswazji, niekonwencjonalny sposób myślenia czy potrzebę aktywnego współtworzenia otaczającej rzeczywistości. Program, realizowany równolegle do roku szkolnego, ma charakter cykliczny. Każda z edycji dedykowana jest innemu nowotworowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>