Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Młodzież z 7 krajów z wizytą w Gorzycach (fotoreportaż)

Luty 18, 2012 5:50 PM
48-osobowa grupa młodzieży z towarzyszącymi im opiekunami z 7 krajów partnerskich. gościła w lutym w Zespole Szkół w Gorzycach w ramach realizowanego unijnego edukacyjnego projektu Comenius zatytułowanego „Building Bridges 4 a Better Future”. Do Gorzyc przybyli goście z Francji, Słowenii, Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, Turcji oraz Szwecji.

Wymiana młodzieży z krajów partnerskich jest jedną z form współpracy jaką przewiduje porozumienie/ program napisany w roku 2011 i realizowany w Zespole Szkół w Gorzycach od września 2011 roku. Spotkania te dają szansę ich uczestnikom nie tylko poznania codziennego życia w danym kraju ale również jego kultury, sztuki, historii, obyczaju, a także mają duże znaczenie dla wspólnej przyszłości.

W trakcie pobytu w Gorzycach, uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich mieli możność zetknąć się z polską kulturą, obyczajami, jak i poznawać popularne i zabytkowe miejsca.

Uczestnicy zwiedzili Sandomierz, Kraków, Wieliczkę, odwiedzili również Stalową Wolę, Nową Dębę i Wrzawy. także w Stalowej Woli, Nowej Dębie i Wrzawach. Goście poznawali także polski system edukacyjny i brali udział w pokazowych zajęciach. Najważniejszą częścią Tygodnia Comeniusa była prezentacja realizowanych w każdej ze szkół razem, jak i z osobna, projektów.

Tydzień Comeniusa, jaki odbył się w Zespole Szkół w Gorzycach, stanowił podsumowanie kolejnej części programu, który pozwolił zaangażować zarówno wielu uczniów, rodziców a także nauczycieli i pracowników szkoły. Dzięki takim projektom uczniowie i nauczyciele przełamują wiele rozmaitych barier, coraz płynniej posługują się językami obcymi i otwierają się nowe pomysły i nowe kultury.

- Pragnę podziękować bardzo gorąco wszystkim, którzy w nawet najmniejszy sposób przyczynili się do tego aby ten tydzień upłynął naszym gościom w jak najlepszy sposób – Renata Stadnik-Komórkiewicz, koordynator projektu.

tekst: Renata Stadnik – Komórkiewicz

foto: Konrad Pera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>