Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Blok socjalny zostanie wybudowany na ul. M. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu (video)

Luty 27, 2012 12:13 PM
Trzydzieści sześć rodzin zamieszka w budynku mieszkalno – socjalnym, jaki powstanie na osiedlu Serbinów, przy ul. M. Dąbrowskiej. W ubiegłym tygodniu Prezydent Tarnobrzega podpisał umowę z firmą ae fusion Studio Sp. z o.o. na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego.

Według założeń, będzie to budynek mieszkalny, zabudowy wielorodzinnej z przeznaczeniem pod tzw. mieszkania socjalne, o układzie typu galeriowiec, gdzie mieszkania dostępne są z galerii, czyli otwartego ciągu komunikacyjnego lokalizowanego wzdłuż dłuższej elewacji budynku. Galerię komunikacyjną usytuowano po wschodniej stronie budynku, gdzie przylega ona do pomieszczeń mieszkalnych o pomocniczym charakterze. Projektowany budynek posiada cztery kondygnacje naziemne, jest bez podpiwniczenia, ma dwie klatki schodowe.

W budynku znajdzie się 36 mieszkań w tym: dziewiętnaście mieszkań dwupokojowych od 44 do 47 metrów kwadratowych o rozkładzie pomieszczeń – wiatrołap, łazienka, przedpokój, pokój z aneksem kuchennym, pokój albo wiatrołap, łazienka, przedpokój, dwa pokoje i kuchnia. Wśród tych mieszkań znajdą się także dwa mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zlokalizowane w przyziemiu.

Projekt zakłada także powstanie siedemnastu mieszkań jednopokojowych od 22 do 24 metrów kwadratowych o rozkładzie pomieszczeń wiatrołap, łazienka, przedpokój, pokój z aneksem kuchennym.

Po zakończeniu prac projektowych Gmina wystąpi z wnioskiem o dofinansowanie w ramach rządowego programu wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat na tworzenie lokali socjalnych do Banku Gospodarstwa Krajowego. Procent dofinansowania to ok. 30 %.

Obecnie na mieszkanie komunalne czeka pięćdziesiąt sześć rodzin, a na socjalne – trzydzieści siedem. Komisja mieszkaniowa ma jeszcze do rozpatrzenia piętnaście wniosków złożonych w 2011 roku. W ubiegłym roku Urząd Miasta zakupił siedem mieszkań za kwotę ponad 532 tysięcy złotych, na co otrzymał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ponad 139 tys. zł.

O planach budowy bloku mówił prezydent podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej.

źródło: UM Tarnobrzeg

video: Agnieszka Nycz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>