przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Łódź, namioty i mechaniczna pakowarka piasku. Starosta tarnobrzeski doposaża powiatowe magazyny i pogotowia powodziowe

Luty 28, 2012 10:37 PM
- Nasz region znacznie ucierpiał podczas ostatniej powodzi, dlatego w miarę naszych możliwości staramy się tworzyć, szkolić i doposażać jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo – mówi starosta Krzysztof Pitra.

W wyniku decyzji zarządu powiatu tarnobrzeskiego powołano na bazie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach magazyn przeciwpowodziowy. W pozostałych gminach utworzono Powiatowe Pogotowie Przeciwpowodziowe, które opiera się na bazie lokalowej i doświadczeniu Ochotniczych Straży Pożarnych z Gorzyc, Grębowa, Siedleszczan (gmina Baranów Sandomierski) oraz Chmielowa (gmina Nowa Dęba).

Magazyny i pogotowia są systematycznie doposażane. Do tej pory zakupiono już mechaniczną pakowarkę piasku z podajnikiem taśmowym (67 637zł), którą przekazano do gminy Gorzyce. Do Grębowa trafiła pięcioosobowa łódź aluminiowa z silnikiem śrubowym (51 660zł). Siedleszczany użytkują natomiast wysokowydajny agregat pompowy w wydajności 450m3/h o wartości 91 635 zł.

-Zakupiony sprzęt jest własnością powiatu ale użyczamy go konkretnym jednostkom w zależności od potrzeb. Chodzi o to aby ten sprzęt był w terenie czyli tak gdzie jest najbardziej potrzebny w sytuacjach kryzysowych- wyjaśnia Krzysztof Pitra.

Powiat zakupił także 3 namioty pneumatyczne o powierzchni od 16m2 do 38m2, wraz z niezbędnymi sprężarkami, a także 20 tysięcy worków z piaskiem i 650 pochodni.

W tym roku powiat tarnobrzeski na wydatki związane z bezpieczeństwem publicznym i ochroną przeciwpożarową planuje przeznaczyć 86 500 zł, które zostaną wykorzystane na: zarządzanie kryzysowe z przeznaczeniem na prowadzenie powiatowego magazynu przeciwpowodziowego, wyposażenie kancelarii tajnej, bieżącą konserwacje radiowej sieci powiatowej.

- Ponadto przewidujemy dofinansowanie innych zadań z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej w tym dofinansowanie turniejów i imprez związanych z ochroną przeciwpożarową- dodaje Pitra.

foto&info: Marek Ostapko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>