Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Poród z uśmiechem w Nowej Dębie

Luty 28, 2012 10:54 PM
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie dodał nową metodę uśmierzania bólu stosowaną z powodzeniem w takich krajach jak Anglia, Irlandia czy też Skandynawia – znieczulenie „gazem rozweselającym” – informuje starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra.

„Gaz rozweselający” jest to mieszanka tlenu i podtlenku azotu, który wdychany przez przyszłą mamę powoduje zmniejszenie bólów porodowych i poprawę samopoczucia. Co ważne, jest to metoda nieinwazyjna polegająca tylko na wdychaniu, nie ograniczająca świadomości pacjentki. Gaz działa już po 4-5 wdechach maksimum swego działania osiąga po 2 – 3 minutach i jest nieszkodliwy zarówno dla matki jak i mającego przyjść na świat dziecka.

- Rodząca sama aplikuje sobie dawkę gazu w momencie nasilenia bólu. Kobieta wdycha gaz przez ustnik, który jest połączony przewodem z butlą.- mówi starosta Krzysztof Pitra.

Mieszanka podtlenku azotu i tlenu uspokaja, sprawia, że poród staje się łatwiejszy. Działanie jest krótkotrwałe a gaz wydalany wraz z wydechem. Wdychanie podtlenku azotu uśmierza ból. Podawany środek pomaga pacjentce rozluźnić się i zmniejsza lęk.

- Poród jest spokojniejszy nie tylko dla rodzącej, ale również dla personelu, gdyż zapewnia lepszy kontakt z pacjentką, która ze spokojem reaguje na polecenia lekarzy i położnych. – tłumaczy p.o Ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa Barbara Grudzień-Furman.

info: Starostwo Powiatowe

2 Responses to Poród z uśmiechem w Nowej Dębie

 1. Fałszywy wnuczek Odpowiedz

  29 lutego 2012 at 12:10

  Aleee czad… znaczy… podtlenek :D
  Niech się dziewczyny pośmieją trochę, bo potem się zacznie. Pieluchy, karmienie, pieluchy, spacerek, pieluchy i znowu karmienie… i pieluchy.
  A czy tatuś asystujący w porodzie też się może sztachnąć??
  Fajnie by było…
  I nowodębskie ponuraki zmniejszą swoją populację. Bravoo jestem ZA!
  Acha jeszcze takie pytanko, jak to same sobie dozują podtlenek azotu?? A jak taka odkręci na maxa?!?! to co ?!?! Zaśmieje się tak że hej?? Chyba tak no bo żyłkę i tak ma przy porodzie pękniętą.

 2. Jan Odpowiedz

  29 lutego 2012 at 14:32

  W Tarnobrzegu też mogli by podawać taki gaz. Nie zaszkodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>