przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzescy uczniowie zachęcali do walki o zdrowie (zdjęcia)

Luty 28, 2012 1:24 AM
Manifestacja w ramach ogólnopolskiej akcji odbyła się w poniedziałek 27 lutego w Tarnobrzegu. Uczniowie wyposażeni w kolorowe transparenty przeszli dzisiaj ulicami miasta głośno skandując hasła: „Mam haka na raka”, „Nie zagrzebuj się żywcem”, „Porzuć wstyd” czy „Uratuj sam siebie”. Przemarsz zorganizowali licealiści ze Społecznego Liceum im. Małego Księcia.

W ten sposób młodzi ludzie nawoływali do zainteresowania się problemem, jakim jest choroba nowotworowa. Napotkani na ulicy mieszkańcy otrzymywali z rąk młodzieży specjalnie przygotowane na tę okazje ulotki. Przemarsz wyruszył spod Urzędu Miasta, a zakończył się na placu Bartosza Głowackiego. Tam każdy chętny mógł podpisać specjalną deklarację, obligującą do zainteresowania i nakłonienia do przebadania się, przynajmniej jednej osoby.

„Mam Haka na Raka” to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z jego nadrzędnych celów jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji dotyczy raka jelita grubego.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Dariusz Bajor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>