Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kolejne profesjonalne szkolenie piłkarskich talentów od września w Tarnobrzegu

Marzec 1, 2012 10:23 PM
Obok szkolenia młodzieży prowadzonego przez klub KS Siarka, dwudziestu czterech uczniów od września będzie mogło uczęszczać do profesjonalnej klasy sportowej o kierunku piłka nożna. Właśnie ruszył nabór. Wszystko dzięki utworzeniu w Tarnobrzegu Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży. Tarnobrzeski magistrat podpisał dziś porozumienie z Kazimierzem Greniem, prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Już dziś, 1 marca ruszył nabór do tarnobrzeskiego Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży, który powstał przy Gimnazjum nr 2. Jest to drugi tego typu Ośrodek na podkarpaciu i jedyny w północnej części województwa. W podpisaniu umowy oprócz Prezydenta Tarnobrzega i prezesa Podkarpackiego ZPN udział wziął także wiceprezes Związku – Tadeusz Kulik oraz Maria Nabrzeska – Skarbnik Miasta.

Według założeń, uczniowie spoza Tarnobrzega będą zakwaterowani w internacie przy ulicy Św. Barbary. Uczniowie będą mieli zapewnioną wykwalifikowaną kadrę trenerską, opiekę medyczną i psychologiczną. Korzystać będą z profesjonalnej bazy szkoleniowej. Do swojej dyspozycji będą mieć m. in. basen, sale gimnastyczne, siłownie, Orliki, kompleks boisk piłkarskich na Zwierzyńcu, obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczniowie będą mieli także zapewnione darmowe posiłki. Będą również wyposażeni w sprzęt sportowy, treningowy i meczowy, dresy, obuwie, a także badania lekarskie. Za darmo będą również uczestniczyć w obozach i zgrupowaniach szkoleniowych.

Szkolenie sportowe w klasach piłkarskich prowadzone będzie na etapie szkolenia specjalistycznego w ramach programu i planu szkolenia sportowego Polskiego Związku Piłki Nożnej, w obowiązkowym tygodniowym wymiarze co najmniej 14 godzin, równolegle z programem kształcenia ogólnego właściwego dla gimnazjum. Zajęcia piłkarskie prowadzić będą trenerzy I i II klasy.

- Tarnobrzeg może pochwalić się bardzo dobrą bazą sportową, życzliwymi i bardzo zaangażowanymi ludźmi oraz długą tradycją piłkarską. Dlatego jestem pewien, że Ośrodek będzie się tu bardzo dobrze rozwijał, a chętnych do nauki na pewno nie zabraknie. Według założeń najlepsi uczniowie-sportowcy trafią do podkarpackiej kadru piłkarskiej. Później ze wszystkich ośrodków będą powoływani członkowie reprezentacji Polski. Jest to ogromna szansa dla tych młodych ludzi i z pewnością wielu ją wykorzysta. Ośrodek daje ogromne możliwości. Rodzice mogą być spokojni o rozwój swoich dzieci i to nie tylko pod względem sportowym. Bo tutaj akurat nie liczą się tylko „nogi”, ale i głowa – mówi Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Tarnobrzeg o możliwość utworzenia GOSSM rywalizował z Dębicą. Ostateczną decyzję podjął Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Za kandydaturą Tarnobrzega głosowało szesnastu spośród dwudziestu jeden członków.

Ośrodek będzie funkcjonował pod opieką PZPN i w dużej mierze będzie finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Co najważniejsze, rodzice nie będą ponosić żadnych kosztów związanych z uczęszczaniem dzieci do klasy sportowej GOSSM.

- Wybór Gimnazjum nr 2 jako lokalizacji tego Ośrodka nie był przypadkowy. Zdecydowała o tym doskonała baza dydaktyczna (pełnowymiarowe boisko trawiaste, boisko ze sztuczna nawierzchnią, treningowe boiska trawiaste, dwie sale gimnastyczne, siłownia), wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna i trenerska, doświadczenie w prowadzeniu klas sportowych (funkcjonujących w szkole od 2004 roku), wieloletnia współpraca z Klubem Sportowym „Siarka”, bliskie sąsiedztwo internatu dla młodzieży oraz usytuowanie szkoły w pobliżu innych obiektów sportowych – mówi Grzegorz Kokoszka, dyrektor Gimnazjum nr 2.

Kryterium naboru do klasy piłkarskiej GOSSM jest:

- dobry stan zdrowia,

- zaliczenie testów sprawności ogólnej Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej,

- zaliczenie testów sprawności piłkarskiej (dostępne na stronie www.podkarpackizpn.pl).

Egzaminy sprawnościowe odbędą się 10 kwietnia (stadion KS Siarka) i 17 kwietnia (obiekty MOSiR w Tarnobrzegu).

Fot. Dariusz Bajor

info: UM Tarnobrzeg

2 Responses to Kolejne profesjonalne szkolenie piłkarskich talentów od września w Tarnobrzegu

  1. Anciula Odpowiedz

    3 marca 2012 at 23:31

    to wszystko Masztalerz robi po to, żeby po przegranym referendum, lub wyborach miał gdzie się ewakuować. Powód prosty w Tarnobrzegu będzie tak znienawidzony za to co wyprawia, że tylko poza województwem może szukać schronienia.

  2. qwas Odpowiedz

    4 marca 2012 at 00:54

    Jakim referendum? Co nowego Norbi zmajstrował? Mieszkańcy go uwielbiają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>