przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Koncert zespołu “Zabili mi Żółwia” w Tarnobrzegu, godz.20

Marzec 2, 2012 10:46 AM
2 marca Tarnobrzeg odwiedzi formacja Zabili mi Żółwia. Koncert odbędzie się w klubie TaPiMa i będzie promował najnowszą płytę zespołu “Wniebowzięci”.

Początki zespołu Zabili Mi Żółwia sięgają roku 1996, kiedy to grupa kolegów z mazańcowickiej podstawówki, niemających żadnego pojęcia o muzyce postanowiła w ramach wolnego czasu założyć zespół.

Dzięki pomocy szkoły podstawowej, która udostępniła pomieszczenie grupa mogła w spokoju stawiać pierwsze muzyczne kroki. Po miesiącach prób i ćwiczeń w roku 1997 zespół pod tymczasową nazwą Zabili mi żółwia wykonał swój pierwszy koncert dla publiczności i właśnie jako rok 1997 przyjmuje się datę powstania zespołu, a tymczasowa nazwa zostaje na stałe.

Do roku 2000 miały miejsce przegrupowania w składzie – do trzonu Dominik i Przemek, dochodzili kolejno Michał, Kuba i Wojtek – oczywiście także mieszkańcy Mazańcowic i koledzy z podstawówki. Koncerty odbywały się jedynie w najbliższych okolicach Bielska-Białej i były dosyć sporadyczne.

W 2001 “półprofesjonalnie” nagrane zostało pierwsze oficjalne demo o nazwie “Akt I” – które rozpowszechnione w internecie wzbudziło zainteresowanie szerokiego grona słuchaczy. Na początku roku 2005 zespół po dość długich zastojach zaczął więcej koncertować, mocno zwiększając zasięg granych koncertów. W bielskim Art Studio zostały nagrane 3 utwory zwiastujące nową płytę, które to bardzo szybko znalazły się w czołówkach rankingów przeróżnych portali muzycznych w kategorii najchętniej ściąganych utworów.

Rok 2006 przyniósł nagranie debiutanckiej płyty “Uczucia w promocji” we wrocławskim studiu Tower oraz udział w trasie Punky Reggae Live wraz z Farben Lehre, Akurat i Całą Górą Barwinków. W tym momencie zespół nieustannie koncertuje, podróżując po najdalszych zakątkach kraju.

Na wiosnę 2007 ponownie bierze udział w trasie Punky Reggae Live, gdzie prócz Farben Lehre występuje obok Końca Świata. Na początku roku został zrealizowany pierwszy teledysk zespołu do utworu Wiosna. Jesienią 2007 wraz z zespołem Leniwiec wyruszył w trasę o nazwie Najwolniejsza Trasa Świata.

W 2008 roku zespół przygotowuje i nagrywa materiał na kolejny album, sporadycznie występując. W listopadzie 2008 ukazuje się płyta Twarzą w twarz.

Trasa promocyjna albumu obejmuje 45 koncertów jesień/wiosna 2008/2009, gdzie wraz z zespołem Koniec Świata występuje w większych polskich miastach. W maju 2009 na perkusji miejsce Przemka zastępuje Karol.

Zabili Mi Żółwia gra muzykę dość zróżnicowaną. Początkowo fundamentem utworów był punk/ska ale z czasem coraz częściej zdarzały się wycieczki w bardziej rockowe klimaty. Zespół stawia przede wszystkim na dobrą zabawę słuchaczy, stawiając główny nacisk na rytm oraz melodię. W tekstach możemy znaleźć zarazem wesołe proste historie jak i tematy poruszające bliskie każdemu problemy.

Koncert Zabili mi Żółwia

02.03.2012 Tarnobrzeg

Miejsce: Klub Tapima

Czas: 20.00

Cena 15/20

- Sklep muzyczny CZAK MUSIC, ul. Wiślna 11/3 (Budynek Fregata)

- Rezerwacje biletów i stolików: mrocktbg@gmail.com, 721 111 901 (po 18stej)

Serdecznie zapraszamy

info: mRock

video: PolskaSzafa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>