przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Przedszkolaki odwiedziły tarnobrzeską “Trójkę” (zdjęcia)

Marzec 8, 2012 6:57 PM
7 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu zorganizowany został Dzień Otwarty dla Dzieci i Rodziców.

W trakcie dnia otwartego dzieci oraz ich opiekunowie przyglądali się pracy „Trójeczki”. Mieli okazję, nie tylko obejrzeć bajkowe przedstawienie przygotowane przez uczniów klas I-III, ale również zobaczyć jak wyglądają zajęcia w poszczególnych klasopracowniach.

W czasie lekcji plastyki dzieci poznały zasady wykonywania origami. W pracowni przyrody przyglądały się symulacji wybuchu wulkanu, oglądały próbki pod mikroskopem oraz albumy z przeróżnymi gadami i owadami. W czasie zajęć polonistycznych maluchy odgadywały w jakie postacie z baśni i bajek wcielili się uczniowie szkoły.

Dzieci przeglądały także książki, albumy, podręczniki oraz zeszyty. Lekcja matematyki cieszyła się również ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wzięły udział w grach i zabawach, wyklejały tangram oraz Jajko Kolumba.

Sześciolatki miały okazję obejrzeć również klasy przeznaczone dla tych najmłodszych uczniów. Tam rozwiązywały łamigłówki na nowoczesnej interaktywnej tablicy. Goście poznali również pracę biblioteki szkolnej wyposażonej w bogaty księgozbiór. Tam Baba-Jaga, Czerwony Kapturek, Kopciuszek i Wilk wprowadzili maluchy w magiczny świat bajek. Dzieci brały także udział w konkursach.

Zainteresowaniem cieszyła się także świetlica szkolna, w której uczniowie, po zakończeniu lekcji spędzają czas, odrabiają zadania domowe i rozwijają swoje zainteresowania. Wędrując korytarzami szkolnymi goście podziwiali wystawę kukiełek i pacynek wykorzystywanych w przedstawieniu, liczne puchary, medale i trofea sportowe, a także kroniki szkoły. Goście obejrzeli też sale gimnastyczne, gdzie w czasie zajęć wychowania fizycznego uczniowie rozwijają zwoje talenty siatkarskie, koszykarskie i piłkarskie.

info: SP3

foto: Krzysztof Kaczmarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>