Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

“Klimakterium” już dziś w TDK, godz.20.15

Marzec 9, 2012 7:44 AM
Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na przedstawienie teatralne “Klimakterium … i już”
(coś między kabaretem, musicalem a farsą). Cena biletu: 85 zł.

Reżyseria: Cezary Domagała

Obsada (występują zamiennie):

KRYCHA: K. Sienkiewicz/ E. Złotowska/ M. Gadecka/ E. Cichocka

ZOSIA: G. Zielińska/ M. Krajewska/ L. Warzecha/ B. Wrzesińska

PAMELA: E. Jodłowska/ E. Okupska/ M. Duda/ L. Stanisławska

MALINA: I. Cembrzyńska/ E. Jarosik/ E. Śnieżanka/ J. Chełmicka

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku “menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń – kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie – starannie pomijany.

Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych. Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny – tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Nikt, tak jak druga kobieta nie zrozumie cierpień, których doświadcza się w tym czasie. Stąd popularne “babskie” spotkania na których można porozmawiać na “wstydliwe” tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi. Myślę, że problemy czasu klimakterium najlepiej charakteryzuje początkowy tekst, który kobiety “rapują” na początku przedstawienia. Spektakl ma za zadanie pokazać że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.

9.03.2012 r.

TARNOBRZESKI DOM KULTURY

ul. SŁOWACKIEGO 2, 39-400 TARNOBRZEG

godz. 20.15, cena biletu: 85 zł

Bilety do nabycia: Tarnobrzeski Dom Kultury, Dział Organizacji Imprez, pokój 47, tel. 15 822-21-10, wew.32

lub na www.kupbilecik.pl

Zamówienia zbiorowe oraz dodatkowe informacje:

ORGANIZATOR 694 726 693, 601 791 474, 61/424 28 24 , karolina@polskiekabarety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>