Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Smoki na ścieżkach życia Karoliny Ciejki – spotkanie z utalentowaną absolwentką Gimnazjum nr 1

Marzec 14, 2012 12:33 AM
Smoki na ścieżkach życia Karoliny Ciejki – pod takim hasłem przebiegało 12 marca 2012r. spotkanie Karoliny Ciejki, absolwentki Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu z jego uczniami.
Karolina jest autorką fascynującej książki pt. „ Niesamowite opowieści Pana CZEREŚNIE”, która zawiera opis magicznych przygód jej głównego bohatera.

W trakcie spotkania udało się wkroczyć na trzy ścieżki życiowe pisarki: literacką, zawodową i osobistą. W atmosferze wspomnień, mówiono o teraźniejszości i przyszłości. Motywem przewodnim spotkania były jednak smoki. Smok Dionizy to główna postać jednego z opowiadań. Wybór takiego bohatera i osadzenie akcji we współczesności wzbudziło szczególną ciekawość czytelników. Zastanawiano się, skąd  taki pomysł, ale analiza ścieżki zawodowej Pani Karoliny pozwoliła przypuszczać, że autorka będąc archeologiem, mogła szukać naukowego potwierdzenia istnienia tych zwierząt. A to z kolei mogło być inspiracją do napisania opowiadania pt. „Smok Dionizy”. A jak było naprawdę, tego dowiedzieli się uczniowie podczas bezpośredniej rozmowy z pisarką.

Na zakończenie spotkania uczniowie życzyli Pani Karolinie przede wszystkim zdobycia prestiżowych nagród literackich, tłumaczeń powieści na inne języki świata i jej ekranizacji. Być może już rok 2012, czyli chiński ROK SMOKA przyniesie autorce nowe pomysły, szczęśliwe zbiegi okoliczności oraz przyśpieszy rozwój kariery.

foto&info: Dorota Ziętek


3 Responses to Smoki na ścieżkach życia Karoliny Ciejki – spotkanie z utalentowaną absolwentką Gimnazjum nr 1

 1. sm Odpowiedz

  14 marca 2012 at 09:43

  pamiętam ją z gimnazjum, chodziła równolegle ze mną do klasy A :P

 2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  14 marca 2012 at 11:16

  Podoba mi się inicjatywa, bardzo chętnie zobaczę sylwetki innych absolwentów z Tbg, może nawet przerodzi się w cykl spotkań z utalentowanymi absolwentami.

  Dlaczego tylko Gimnazjum nr 1 podpisuje się pod jej talentem. Dziewczyna na gimnazjum nie zakończyła edukacji. Tak więc słowa “utalentowaną absolwentką Gimnazjum nr 1″ uważam za mocne naciągnięcie pod siebie pewnych faktów. Gdyby tą książkę napisała w gimnazjum lub zaraz po nim sprawy by nie było a skoro napisała ją po studiach to mamy lekki kwas.

  • Też Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   31 marca 2012 at 15:07

   Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu zorganizowało spotkanie ze swoją absolwentką,stąd ten tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>