Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg ratuje życie chorym na białaczkę (fotoreportaż oraz video)

Marzec 14, 2012 6:56 PM
W ramach akcji “I Ty możesz uratować komuś życie” w tarnobrzeskich szkołach ponadgimnazjalnych zorganizowano spotkania, podczas których do podzielenia się szpikiem kostnym, uczniów zachęcali m.in. członkowie Fundacji Urszuli Jaworskiej.

Zazwyczaj akcja poszukiwania dawców szpiku prowadzona jest pod konkretna osobę, w miejscowości czy środowisku z którego się wywodzi. Akcja przeprowadzona w tarnobrzeskich szkołach to pierwsza tego typu inicjatywa, skierowana do tak młodych ludzi w jednym mieście. Jednym z jej głównych współorganizatorów i koordynatorem jest Piotr Błaszkiewicz prezes  koła PBS-u (Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową ) w Rzeszowie z żoną Celiną ( która choruje od 12 lat na białaczkę).

W spotkaniach z młodzieżą uczestniczył również dr Marek Dudziński, hematolog z rzeszowskiego szpitala specjalistycznego.

Zwieńczeniem akcji będzie pobieranie próbek krwi od tarnobrzeskiej młodzieży 30 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, w godz.10-16.

Fotoreportaż oraz video ze spotkania zorganizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski


One Response to Tarnobrzeg ratuje życie chorym na białaczkę (fotoreportaż oraz video)

  1. Kaśka Odpowiedz

    16 marca 2012 at 11:01

    Zdjęcie 31: gwiazda Impervious prywatnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>