Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

24.03 (sobota) Międzynarodowy turniej piłkarski w Nowej Dębie

Marzec 17, 2012 12:06 PM
1 Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Dzieci „MINI EURO CUP 2012” o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba rozegrany zostanie 24 marca 2012 r. na terenie Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. W rozgrywkach udział wezmą młodzi adepci piłki nożnej w kategoriach wiekowych U-12 i U-14.

W turnieju udział wezmą drużyny z Nowej Dęby, Skopania, Gorzyc i Grębowa oraz zespoły polonijne ze Lwowa – czyli „młody narybek” klubu legendarnej POGONI – a także drużyny ukraińskie z Komarna i Gródka.

Poniżej prezentujemy wywiad przeprowadzony przez Krzysztofa Kota z Wojciechem Bulanowskim, z nowodębskiego stowarzyszenia sportowego „POGOŃ”, inicjatorem i współorganizatorem turnieju.

Witam i na wstępie gratuluje pomysłu.

Dziękuję, ale muszę zaznaczyć, że wprawdzie pomysł zrodził się zaraz po meczu towarzyskim Pogoni Lwów i Stali Nowa Dęba, lecz dopiero teraz dzięki pozytywnej reakcji ze strony Burmistrza oraz dalszej współpracy z Urzędem Miasta Nowa Dęba i Samorządowym Ośrodkiem Sportu można było doprowadzić go do finału. Poza tym uważam, że w tej sprawie pomysł nie był, aż tak istotny, tutaj istotne są właściwe kroki, aby się to udało.


Dlaczego akurat turniej dziecięcy ?

Widząc z jaką pasją i pozytywną reakcją dzieci podchodzą do tego co się dla nich organizuje doszliśmy wspólnie – z grupą osób związanych z nowodębską Pogonią – do wniosku, że warto inwestować swój czas dla dzieci. Poza tym nie ma co ukrywać, że wielu uczestników turnieju w przyszłości może nie mieć już okazji gry na poziomie międzynarodowym – nawet amatorskim – dlatego uznaliśmy, że musimy to dla nich zrobić. Oczywiście po cichu liczę na to, że Nowa Dęba będzie miała samych reprezentantów kraju.

Kto weźmie udział w turnieju ?

Poza reprezentantami Nowej Dęby, głównie dziećmi trenującymi na co dzień na ORLIKU przy basenie oraz miejscowej STALI w turnieju wezmą udział drużyny polonijne ze Lwowa – czyli „młody narybek” klubu legendarnej POGONI – a także drużyny ukraińskie z Komarna i Gródka. Poza tym wystąpią reprezentacje gmin powiatu czyli Skopania, Gorzyc i Grębowa.

Czy całość spraw organizacyjnych spoczywa na waszym stowarzyszeniu ?

Ooo nie ! Jak powiedziałem turniej organizujemy wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy oraz Samorządowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, a z tego co wiem w organizację włączyło się również Starostwo Powiatowe. Nie ma co ukrywać, że nasze stowarzyszenie nie dysponuje zasobami finansowymi pozwalającymi na samodzielną organizację imprezy tej rangi, dlatego zakup nagród spoczywa na współorganizatorach, za co można tylko podziękować, natomiast nasze stowarzyszenie będzie zajmowało się sprawami organizacji rozgrywek no i oprawy turnieju. Zaznaczyć też trzeba, że poza sprawami typowo sportowymi, wchodzą tutaj w grę inne kwestie, jak zakwaterowanie, wyżywienie i transport grup z Ukrainy, a jest bardzo istotna sprawa.


Wspomniałeś o oprawie turnieju, czy szykujecie może coś „extra” ?

Myślę, że tutaj nie trzeba wymyślać nic „extra”, jednak nie ukrywam, że pewne plany są, ale o nich wolałbym teraz nie mówić. Po prostu liczę że kibice – rodzice, młodzież i mieszkańcy – swoją obecnością i głośnym dopingiem wesprą naszych młodych zawodników w turnieju. Już teraz chciałbym prosić, aby kto tylko przyjdzie na halę zabrał ze sobą strój kibica reprezentacji Polski. Tutaj chcę podkreślić, że oficjalne rozpoczęcie turnieju będzie około godziny 10:00. Oczywiście w turniej będą też zaangażowane najmłodsze grupy z Orlika, które trenuje Wojciech Krzeszewski. Muszę też dodać, że swoją obecność zapowiedzieli członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lwów i zapewne będą dopingować głośno lwowskich pogoniarzy.

W sierpniu 2010 roku w czasie turnieju Stali Nowa Dęba z Pogonią Lwów, został wręczony sprzęt sportowy dla reaktywowanej Pogoni Lwów, czy teraz będzie podobna akcja ?

Trudno nazwać to akcją, po prostu chcemy jako nowodębianie w jakikolwiek sposób wesprzeć grupy polonijne na Ukrainie. Nasz Przyjaciel, Prezes Pogoni Lwów Marek Horbań, który zaangażowany jest nie tylko w sprawy sportowe, ale i ogólnie sprawy polonijne we Lwowie pytał, czy byłaby możliwość wsparcia szkół polskich we Lwowie, poprzez sprzęt sportowy, a które jak wiemy borykają się z ogromnymi problemami. Myślę, że uda się coś w tej kwestii zrobić dzięki pomocy Burmistrza i Dyrektora SOSiR.

Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy ?

Nie jest to żadną tajemnicą, ale uzgodniliśmy, że sprawami organizacji turnieju zajmuje się stowarzyszenie Pogoń, natomiast pozostałe sprawy leżą w gestii Urzędu Miasta i Ośrodka Sportu, dlatego nie zamierzam nikomu wchodzić w kompetencje i takie pytania powinny zostać skierowane do Pana Burmistrza oraz Dyrektora. Osobiście nie byłbym zadowolony gdyby o sprawach organizacji i oprawy turnieju wypowiadały się osoby, które się tym nie zajmują.

Jakaś refleksja na koniec …… ?

Myślę, że na refleksje przyjdzie czas po turnieju, ale jeszcze raz chciałabym zaprosić wszystkich kibiców na turniej oczywiście w barwach biało-czerwonych …. no chyba, że są też kibicie Ukrainy to również gorąco zapraszamy. Mamy okazję pokazać, że w Nowej Dębie również można zorganizować świetny turniej, ale bez kibiców się to nie uda, dlatego zapraszam w imieniu organizatorów.


Z prezesem Pogoni Nowa Dęba rozmawiał Kot Krzysztof.

Pod tym adresem: http://infonowadeba.pl/news.php?readmore=192 jest relacja z poprzedniego Turnieju na którym gościli piłkarze ze Lwowa.

info: Marek Ostapko


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>