Siarka Jezioro ogrywa faworyta z Wrocławia (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg pokonali faworyzowaną drużynę Śląsk Wrocław 92:85 (24:13, 20:31, 21:31, 27:10) w meczu drugiego etapu rozgrywek w Tauron Basket Lidze. Mecz rozegrany został w sobotę 17 marca w Tarnobrzegu.

Kolejny już raz tarnobrzescy koszykarze zafundowali kibicom nerwową końcówkę ze szczęśliwym zakończeniem. Po pierwszej połowie był wprawdzie remis 44:44, jednak trzecią kwartę Jeziorowcy zagrali fatalnie. Brak aktywności w linii defensywnej sprawił, że goście bardzo łatwo zdobywali punkty z rzutów z dystansu, przez co wygrali tę część spotkania 31:21. Czwartą kwartę koszykarze Siarki Jezioro rozegrali bardzo dobrze, dominowali w zbiórkach, co było głównym elementem składającym się na zwycięstwo z liderem rozgrywek z grupie 7-14.

W kolejnym meczu Siarka Jezioro podejmie na własnym parkiecie Akademików z Warszawy. Spotkanie rozegrane zostanie w środę 21 marca. Początek godz. 19.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – Śląsk Wrocław 92:85 (24:13, 20:31, 21:31, 27:10)

Siarka Jezioro: Doaks 24, Barycz 15 (1×3), Piechowicz 12 (1×3), Miller 11 (3×3), Tiller 11, Karnowski 7, Wyka 7 (1×3), Rabka 5, Pyszniak 0

Śląsk: Graham 22 (1×3), Bogavac 20 (2×3), Skibniewski 14 (2×3), Wójcik 13 (2×3), Buczak 9 (3×3), Mladenovic 6, Sęk 1, Bochno 0, Diduszko 0