Koszykarze Siarki przegrywają z Warszawą (fotoreportaż oraz video HD)

Zespół Siarki Jezioro Tarnobrzeg przegrał z drużyną AZS Politechniki Warszawskiej 84:79 (18:19, 26:23, 23:16, 12:26). W ekipie Siarki Jezioro najskuteczniejszy był Wojciech Barycz, który rzucił 18 punktów.

O wszystkim zadecydowała tak naprawdę dopiero ostatnia kwarta. Na cztery minuty przed końcem po trójce Marka Popiołka AZS Politechnika wyszła na prowadzenie 74:72. Gospodarze pogubili się w ataku, co wykorzystali młodzi zawodnicy z Warszawy. Po kilku akcjach, dzięki rzutom wolnym Michała Nowakowskiego wygrywali 79:74. Siarka Jezioro próbowała gonić rywala, ale ich rzuty z dystansu okazywały się niecelne. O wyniku meczu zadecydowała właśnie skuteczność rzutów za trzy punkty w końcówce spotkania. 19 punktów dla AZS Politechniki zdobył Mateusz Ponitka.

W następnej kolejce podopieczni trenera Dariusza Szczubiała zagrają w Koszalinie z miejscowym AZS. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, początek godz. 18.

KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg – AZS Politechnika Warszawa 79:84 (18:19, 26:23, 23:16, 12:26)

Siarka Jezioro : Barycz 18 (2×3), Tiller 16 (1×3), Miller 14 (2×3), Karnowski 8, Doaks 8, Piechowicz 6, Pyszniak 5 (1×3), Rabka 2, Wyka 2.

AZS Politechnika: Ponitka 19 (2×3), Nowakowski 17 (1×3), Wilczek 14 (2×3), Pamuła 12 (2×3), Popiołek 8 (2×3), Mokros 5, Pełka 5, Kowalczyk 2, Nowicki 2