Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Konflikt na linii miasto-spółdzielnie? (video)

Marzec 29, 2012 12:08 AM
Tarnobrzeskie spółdzielnie mieszkaniowe wystąpiły z roszczeniami finansowymi do miasta z tytułu nie zabezpieczenia lokali dla osób, których eksmitowano z mieszkań. Według obowiązującej uchwały gmina ma obowiązek zapewnić lokale zastępcze dla tej grupy mieszkańców.

Po raz pierwszy w wieloletniej historii zdarzyło się aby spółdzielnie wystąpiły z tego typu żądaniami wobec miasta. – Miasto do tej pory nie zabezpieczało tej kwestii, ponieważ do tej pory spółdzielnie nigdy nie występowały sądownie z roszczeniami wobec miasta. Rokrocznie, również w ubiegłym roku z pieniędzy budżetu miasta budowano na terenach spółdzielczych parkingi czy usprawniano komunikację – wyjaśnia podczas środowej konferencji prasowej prezydent Mastalerz.

- Nie znamy całkowitej kwoty roszczeń. Na tę chwilę kwota 190 tys. zł którą była przewidziana na budowę infrastruktury, będzie przeznaczona na spłatę roszczeń aby uniknąć drogi sądowej i związanych z tym dodatkowych kosztów – dodaje.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

One Response to Konflikt na linii miasto-spółdzielnie? (video)

  1. wacek Odpowiedz

    29 marca 2012 at 15:09

    Konflikt to drugie imie Mastalerza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>