Wygrana Siarki Jezioro z Basketem (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg po dwóch porażkach z rzędu wygrali z drużyną PBG Basket Poznań 81:70 (21:17, 20:11, 25:24, 15:18) w meczu 9 kolejki drugiego etapu rozgrywek Tauron Basket Ligi. Spotkanie rozegrane zostało w środę 28 marca w Tarnobrzegu.

Mecz był wyrównany jedynie w pierwszej części, którą to koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg wygrali różnicą zaledwie kilku oczek (21:17). Drugą kwartę gospodarze rozegrali już bardziej skutecznie dzięki czemu na przerwę schodzili z trzynastopunktową przewagą (41:28). Prowadzenia wypracowanego przed drugą połową spotkania podopieczni trenera Szczubiała już nie oddali wygrywając cały mecz 81:70.

W meczu aż 5 zawodników Siarki Jezioro Tarnobrzeg zdobyło ponad 10 punktów, w tym najwięcej – 19 Tiller. Nieźle poradzili sobie na parkiecie rezerwowi zespołu Michał Rabka i Dariusz Wyka, którym trener dał pograć dłużej, oszczędzając podstawowych graczy na czekające drużynę mecze wyjazdowe. W zespole gości bardzo słaby występ zaliczył Żarko Comagić, który tym razem nie poprowadził drużyny do wygranej, zdobywając zaledwie dwa punkty.

Kolejne spotkanie tarnobrzescy koszykarze rozegrają w najbliższą sobotę w Kołobrzegu.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – PBG Basket Poznań 81:70 (21:17, 20:11, 25:24, 15:18)

Siarka Jezioro: Tiller 19 (2×3)), Piechowicz 12, Miller 11 (1×3), Barycz 10 (2×3), Karnowski 10, Doaks 9, Wyka 4, Pyszniak 3 (1×3), Rabka 3 (1×3), Walski 0

PBG Basket: Micić 19 (5×3), Parzeński 11, Bartosz 11, Lichodzijewski 9 (1×3), Milczyński 7, Nikolić 5 (1×3), Nowak 3 (1×3), Smorawiński 3 (1×3), Comagić 2, Szydłowski 0