Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prawie 400 osób oddało dzisiaj krew w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu

Marzec 30, 2012 10:56 PM
Sukcesem tarnobrzeskiej młodzieży i miasta zakończył się Dzień Dawcy Szpiku pod hasłem – MŁODZIEŻ TARNOBRZEGA RATUJE ŻYCIE CHORYM NA BIAŁACZKĘ w ramach ogólnopolskiej akcji „ I Ty możesz uratować komuś życie.”

W Dniu Dawcy do tarnobrzeskiej „Budowlanki „ZSP3, gdzie był punkt pobierania próbek krwi zgłosiło się 384 potencjalnych dawców szpiku.
Większość bo ok 260 osób stanowiła młodzież maturalna, która przybyła z tarnobrzeskich szkół razem z nauczycielami, którzy również oddawali swoją krew do badań .

Licznie stawili się pracownicy tarnobrzeskiego Urzędu Miasta, na czele z Prezydentem Norbertem Mastalerzem, naczelnikiem wydziału Edukacji ,Zdrowia,Kultury i Sportu p. Anną Czaplińską i Przewodniczącym Rady Miasta p. Dariuszem Kołkiem.
Także sporo mieszkańców Tarnobrzega spontanicznie włączyło się w tę akcję .

Dzień Dawcy poprzedziły spotkania w sześciu ponadgimnazjalnych szkołach Tarnobrzega , podczas których na podstawie prezentacji multimedialnych, pogadanek , wymiany doświadczeń przedstawiono problem chorób krwi i transplantacji zapraszając do zostania potencjalnymi dawcami szpiku.

W akcję włączyły się parafie, Prezydent Tarnobrzega, lokalne media.

Tarnobrzeskie pielęgniarki -położne (10 osób) spontanicznie jako wolontariuszki przez 6 godzin pobierały krew, młodzież (24 osoby) jako wolontariusze włączyli się w akcję plakatowania oraz w obsługę przy wypełnianiu deklaracji (odpowiedzialna i ważna funkcja) dawcy w czasie akcji oddawania próbek krwi. Trzy pizzerie sponsorowały pizzy dla wolontariuszy.

Akcja była możliwa dzięki zaangażowaniu się wielu osób: pomysłodawczyni i współorganizatorka p. Barbara Piekutowska -nauczycielka biologii, dyr. ZSP nr3 p. Robert Stawowy, dr. Marek Dudziński-hematolog z Woj. SZP. Specjalistycznego w Rzeszowie , p. Barbara Cyganek ,nauczycielka -potencjalna dawczyni, Jagoda i Luiza uczennice III klasy z ZSP -prezentacja multimedialna.

Od strony bezpieczeństwa medycznego oddających krew do badań w Dniu Dawcy, czuwał dr Krzysztof Marchewka lekarz z Tarnobrzega.

Pomocą organizacyjną na terenie szkoły wspomagał nas nauczyciel w-f p.mgr Daniel Bezczyński.

Głównym organizatorem od strony wykonawczej był DKMS- Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska – Warszawa, na czele z p. Rafałem Młodzikowskim i Filipem.
Przewspaniała współpraca, profesjonalizm ,zrozumienie , komunikatywność i organizacja- polecam DKMS.

Nad całością akcji od strony organizacyjnej, kontaktów z mediami, z lekarzami,sponsorami, DKMS-em, plakatowaniem, nagłośnieniem akcji, itp. czuwali Piotr i Celina Błaszkiewiczowie z ramienia Fundacji Urszuli Jaworskiej i Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową.

Pozdrawiam -Piotr Błaszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>