przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Misterium Paschalne w tarnobrzeskim kościele na Serbinowie (fotoreportaż oraz videoHD)

Kwiecień 3, 2012 1:39 PM
Przedstawienie Misterium Paschalne w kościele MBNP na Serbinowie wieńczyło tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej dla Bliźniego. W tym roku zbierano pieniądze dla trójki dzieci, Leny, Patrycji i Jędrzeja.

W zrealizowanym z rozmachem Misterium udział wzięło 110 aktorów – amatorów. Dla wszystkich, którzy nie widzieli przedstawienia lub chcieliby jeszcze raz zobaczyć informacja – Misterium zostanie pokazanie dzisiaj tj. we wtorek 3 kwietnia o godzinie 19 w Kościele Świętej Barbary w Tarnobrzegu.

************
Misterium Paschalne obejmuje śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie Jezusa, a także zesłanie Ducha Świętego na apostołów. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa dokonały się w dniach żydowskiego święta Paschy. Obchodzono je corocznie na pamiątkę wyzwolenia z niewoli egipskiej.

To wyzwolenie łączyło się z przymierzem zawartym między Bogiem i ludem izraelskim, który dzięki doświadczeniu opieki Bożej i przyjęciu Bożych zobowiązań (10 przykazań) zdobył świadomość swojej tożsamości – stal się ludem wybranym, szczególna własnością Boga, ludem przymierza. Ponadto, wyzwolenie z Egiptu łączyło się z obietnicą ziemi “mlekiem i miodem płynącej”, którą lud ocalony miał objąć na własność.

Zbieżność śmierci i zmartwychwstania Jezusa z żydowskim świętem Paschy wskazuje na zbawczy charakter tych wydarzeń. One są wyzwoleniem wszystkich ludzi z niewoli grzechu, cierpień i ograniczeń, śmierci i szatana. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa jest nowym i ostatecznym przymierzem między Bogiem a ludzkością – dzięki niemu powstaje nowy lud Boży – Kościół, który kieruje się ku ziemi obiecanej, ku “nowemu niebu i nowej ziemi”.

źródło: Katolik.pl

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

One Response to Misterium Paschalne w tarnobrzeskim kościele na Serbinowie (fotoreportaż oraz videoHD)

  1. Malanowski Odpowiedz

    4 kwietnia 2012 at 08:06

    O Boże!
    Ku Klux Klan w Tarnobrzegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>