Przegrana Siarki Jezioro we Wrocławiu

Drużyna Siarki Jezioro Tarnobrzeg przegrała ze Śląskiem Wrocław 80:90 w przedostatnim meczu ligowym w sezonie 2011/2012. 24 punkty dla Siarki Jezioro rzucił Nicchaeus Doaks.

Wrocławianie nie mieli większych problemów z pokonaniem osłabionej ekipy trenera Dariusza Szczubiała. O wyniku spotkania zadecydowała druga kwarta, wygrana przez gospodarzy 32:13. W całym meczu Śląsk miał sporą przewagę w walce o zbiórki, szczególnie na atakowanej tablicy.

W zespole trenera Miodraga Rajkovicia nie do powstrzymania byli głównie Aleksandar Mladenović i Paul Graham. Z kolei w zespole Siarki Jezioro double-double zaliczyli Marek Piechowicz i Nicchaeus Doaks.

Goście w drugiej połowie spotkania stracili J.T. Tillera i Przemysława Karnowskiego z powodu przekroczonego limitu fauli – to zadecydowało o tym, że nie mieli już szans na skuteczne ściganie rywala.

Najlepszym graczem Śląska był Paul Graham, który zdobył aż 27 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst. 24 punkty dla Siarki Jezioro rzucił Nicchaeus Doaks.

Ostatnie spotkanie w tym sezonie koszykarze z Tarnobrzega rozegrają w najbliższą sobotę w Warszawie o godz. 19.

Śląsk Wrocław – Siarka Jezioro Tarnobrzeg 90:80 (24:18, 32:13, 18:26, 16:23)

Śląsk: Graham 27 (2×3), Mladenović 23, Buczak 14 (2×3), Skibniewski 8, Niedźwiecki 6, Bochno 6 (2×3), Bogavac 4, Diduszko 2, Grzeliński 0, Sęk 0

Siarka Jezioro: Doaks 24 (1×3), Miller 15 (2×3), Tiller 14 (3×3), Piechowicz 10, Karnowski 8, Pyszniak 5 (1×3), Wyka 4