przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Burmistrz Ordon jednak zapłaci za “swoje” przedszkolaki

Kwiecień 13, 2012 11:28 AM
Mieszkańcy gminy Nowa Dęba, których dzieci uczęszczają do tarnobrzeskich przedszkoli  mogą odetchnąć, pobyt ich dzieci w placówkach na terenie Tarnobrzega będzie sfinansowany przez nowodębski magistrat.

Jaką sumę będzie musiała zapłacić gmina Nowa Dęba? Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24 Paweł Antończyk, rzecznik nowodębskiego magistratu, kwota wyliczona przez prezydenta Tarnobrzega to 140 tys. zł.

- Na ten moment mogę powiedzieć, że burmistrz będzie jeszcze rozmawiał z prezydentem Tarnobrzega na temat warunków i odpłatności za uczęszczanie dzieci z Nowej Dęby do Tarnobrzega – wyjaśnia rzecznik.

BRAK PIENIĘDZY POWODEM ZMIANY DECYZJI

Według rzecznika Antończyka, głównym powodem zmiany decyzji burmistrza Ordona są m.in. finanse a raczej ich brak.

- W tym roku budowa przedszkola przekracza możliwości finansowe naszej gminy. W przyszłym roku planujemy wykonać niezbędną dokumentację a w 2014 rozpocząć budowę placówki – wyjaśnia. – Chcemy również aby dzieci, które już uczęszczają do tarnobrzeskich przedszkoli zachowały ciągłość edukacji – dodaje.

BYŁO NA “NIE”

Przypomnijmy, początkowo na pismo od prezydenta Tarnobrzega wzywające do zapłaty za “swoje maluchy” uczęszczające do tarnobrzeskich przedszkoli burmistrz Ordon zareagował jednoznacznie, wykluczając jakąkolwiek odpłatność.

- Nie będziemy dotować tarnobrzeskiej oświaty (…), My i tak dokładamy się do systemu oświaty w Tarnobrzegu poprzez to, że nasze dzieci ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczęszczają do tarnobrzeskich szkół – zapowiadał podczas lutowego spotkania z mieszkańcami Chmielowa i okolicznych miejscowości.

W trakcie spotkania ze strony burmistrza wypłynęła propozycja utworzenia jednej połączonej grupy przedszkolnej, do czasu aż w Chmielowie wybudowane zostanie “normalne” przedszkole. Taką ewentualność rodzice odrzucili argumentując, “że oddział będzie jedynie formą przechowalni dla dzieci bez wartości edukacyjnej”.

Zapis video ze spotkania burmistrza Ordona z mieszkańcami nowodębskich gmin dostępny tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>